PAŹDZIERNIK 2016 r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „JESTEM STRAŻNIKIME PRZYRODY”

Pora podsumować konkurs fotograficzny pt.: „Jestem strażnikiem przyrody”. Fotografie zostały ocenione przez rzetelne i obiektywne jury w składzie:

• Pani Dyrektor Lena Krzykawska

• Pani Ania nauczycielka z grupy V „Pstryczków”,

• Pani Ala nauczycielka z grupy VIII „Wielorybków”,

• Pani Małgosia, zastępca dyrektora przedszkola oraz nauczycielka z grupy II „Słowiki”.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział w konkursie oraz gratulujemy każdemu z osobna kreatywności w tworzeniu prac konkursowych.

Oto nasi laureaci:

I MIEJSCE – Michał Hojnacki

II MIEJSCE – Antosia i Marcel Kowalscy

III MIEJSCE – Artur Kijewski

 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 31 październik 2016 01:00

AKCJA GROSZ DO GROSZA

PAŹDZIERNIK 2016 r. AKCJA GROSZ DO GROSZA

W październiku w naszym przedszkolu przeprowadzono pierwszy etap akcji „Grosz do grosza”. W ramach akcji „Grosz do Grosza” w szkołach na terenie całego kraju dzieci przy wsparciu nauczycieli-opiekunów przeprowadzają zbiórki pieniędzy na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów dla dzieci w szkołach na terenie całego kraju w ramach programu „Dzwonek na obiad”.

W naszym przedszkolu, w I etapie akcji udało nam się uzbierać kwotę 84, 79 zł.

Zapraszamy do kolejnej zbiórki, która odbędzie się w marcu 2017 r.

KILKA FAKTÓW O PROBLEMIE UBÓSTWA I NIEDOŻYWIENIA DZIECI

I MŁODZIEŻY W POLSCE

(Warunki życia rodzin w Polsce, GUS Warszawa 2014, źródło: dzwoneknaobiad.pl)

§„Zła sytuacja finansowa w niektórych gospodarstwach rodzinnych spowodowała, iż podstawowa potrzeba, jaką jest wyżywienie dzieci, nie mogła zostać w pełni zaspokojona.” (s. 41);

§„W Polsce częściej ubóstwem ekonomicznym zagrożeni są ludzie młodzi, w tym dzieci. W 2014 r. zasięg ubóstwa skrajnego wśród dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia osiągnął ok. 10%, a osoby w tym wieku stanowiły prawie jedną trzecią populacji zagrożonej ubóstwem skrajnym (w populacji ogółem do tej grupy wiekowej należała w przybliżeniu co czwarta osoba).” (s. 3);

§„Grupę najbardziej zagrożoną ubóstwem skrajnym stanowiły rodziny wielodzietne.

W 2014 r. poniżej minimum egzystencji żyło ok. 11% osób w gospodarstwach małżeństw z 3 dzieci oraz ok. 27% osób w gospodarstwach małżeństw z 4 lub większą liczbą dzieci na utrzymaniu.” (s. 3);

§„Podobnie jak w poprzednich latach, zasięg ubóstwa skrajnego na wsi był w 2014 r. ponad dwukrotnie wyższy niż w miastach.” (s. 5).

 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 31 październik 2016 01:00

DYPLOM - KASZTANOBRANIE

Dział: Aktualności
poniedziałek, 31 październik 2016 01:00

AKCJA „KASZTANOBRANIE”

PAŹDZIERNIK 2016 r. AKCJA „KASZTANOBRANIE”

Jak co roku przedszkolaki z Krainy Juliana Tuwima przyłączyły się do akcji pt.: „Kasztanobranie”. Nasze przedszkolne rodzinki podczas jesiennych spacerach zbierały kasztany. Tym razem włączyliśmy się do akcji organizowanej przez firmę Pharmeko, która skupuje i przerabia na dużą skalę owoce kasztanowca dla firm farmaceutycznych.

Uzbieraliśmy ponad 500 kg kasztanów za które otrzymaliśmy 235 zł i 20 gr. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na zakup gier i puzzli o tematyce ekologicznej.

 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 31 październik 2016 01:00

BAL PRZYJAZNEGO DUSZKA KACPERKA

31.10.2016 r. BAL PRZYJAZNEGO DUSZKA KACPERKA

31 października w grupie VI „Dyzie”, odbył się BAL PRZYJAZNEGO DUSZKA KACPERKA. Specjalnie na tę okazję wszyscy uczestnicy imprezy przybyli do przedszkola przebrani za różne postacie. Były czarownice, kościotrupy, duchy, wampiry… Dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie przy muzyce i czarodziejskich eksperymentach. Czarowały duszki, śpiewały piosenki, jadły strasznie pyszne przekąski i tworzyły własne pająki. Dzień był strasznie zabawny. 

Dział: Aktualności
czwartek, 27 październik 2016 02:00

PASOWANIE NA WIELORYBKA W GRUPIE VIII

27.10.2016 r. PASOWANIE NA WIELORYBKA W GRUPIE VIII

Dzień 27 października, to szczególny dzień dla pięciolatków z grupy „Wielorybki” oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka „Wielorybka”. W uroczystości brali udział rodzice oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której starszaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom, i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka - starszaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz mały upominek.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, Tato – jestem starszakiem!

 

Dział: Aktualności
czwartek, 27 październik 2016 02:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE II

27.10.2016 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE II

Dnia 27 października nasze kochane maluszki z grupy II „Słowiki” zostały oficjalnie włączone do przedszkolnej społeczności. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte tym wydarzeniem. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Podczas aktu pasowania, Pani Dyrektor dotykała ramienia każdego przedszkolaka ogromnym ołówkiem. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz „zdrowy” upominek. Naszym wspaniałym przedszkolakom życzymy mnóstwo cudownych i niezapomnianych chwil oraz radości ze zdobywania wiedzy w naszym przedszkolu:)

 

Dział: Aktualności
czwartek, 27 październik 2016 02:00

Pasowanie na Starszaka w gr. IX

27.10.2016 r. PASOWANIE NA STARSZAKA W GRUPIE IX Dnia 27 października w grupie IX „Wietrzyki”, odbyło się uroczyste „Pasowanie na Starszaka”. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, a następnie w obecności rodziców złożyły uroczyste ślubowanie. Po uroczystym zaprzysiężeniu, Pani Dyrektor przystąpiła do pasowania przedszkolaków na prawdziwych starszaków.

Dział: Aktualności
środa, 26 październik 2016 02:00

Pasowanie na przedszkolaka w gr. IV

26.X.10.2016 r. PASOWANIE NA FIGIELKA

Średniacy z naszego przedszkola mają już za sobą uroczystość, jaką było „Pasowanie na Średniaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci. Podczas uroczystości dzieci z grupy IV „Figielki” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach „Figielki” złożyły uroczystą przysięgę, a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i książeczkę. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Dział: Aktualności
wtorek, 25 październik 2016 02:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE III

25.10.2016 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE III

Dnia 25 października wszystkie „Słoniki” obchodziły swoje bardzo ważne święto. Był to Ich pierwszy poważny występ w przedszkolu przed dużą publicznością. Przedszkolaki tanecznym krokiem weszły na scenę i bez żadnej tremy z wielką radością recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i wykonywały układy taneczne. Radości i oklasków z widowni nie było końca.
Po występie nadszedł czas na najważniejszy moment - pasowanie przez Panią Dyrektorna Przedszkolaka. Każdy Słonik z wielkim uśmiechem i radością przyjął uścisk dłoni Pani Dyrektor. Po tej ważnej ceremonii cała grupa udała się na poczęstunek w postaci tortu, gdzie razem z Rodzicami mogliśmy świętować ten jakże wspaniały dzień.

 

Dział: Aktualności
Strona 1 z 3