LISTOPAD 2016 r. KONKURS PLASTYCZNY
„MOJE MIASTO I MÓJ REGION ZA 100 LAT”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IV ogólnopolskiej edycji konkursu „Moje miasto i mój region za 100 lat”. Celem konkursu było promowanie naszego miasta Szczecin, a także kształtowania poczucia przynależności do danego miejsca na Ziemi - swojej „małej ojczyzny”. Wkrótce odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Trzymamy kciuki za nasze uczestniczki: Hanię Kulkę oraz Hanię Pracz.

Dział: Aktualności
środa, 30 listopad 2016 01:00

Najciekawszy karmnik

30.11.2016 r. NAJCIEKAWSZY KARMNIK

Pod koniec listopada konkurs na najciekawszy karmnik dla ptaków został rozstrzygnięty, a uczestnicy nagrodzeni. Komisja Konkursowa podkreśliła ogromny nakład włożonej pracy, wpływający na estetykę i funkcjonalność wykonanych karmników. Serdecznie gratulujemy Antoninie Łaseckiej z grupy V „Pstryczki” za zajęcie I-szego miejsca oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a wykonane karmniki będą służyć ptakom w trudnych, zimowych dniach.

Dział: Aktualności
wtorek, 29 listopad 2016 01:00

Zajęcia otwarte w grupie II

29.11.2016 r. ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI W GRUPIE II

Jesień to taka pora roku, którą dzieci zazwyczaj kojarzą z nudą. Dni stają się krótsze, temperatura spada, deszcz psuje humor. Okazało się, że w naszym przedszkolu wcale jesień nie musi być taka nudna. Może być miło i wesoło, kiedy zaprosimy do zabawy rodziców. I tak też się stało 29 listopada br., kiedy trzylatki z grupy II „Słowiki” wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli razem w „Jesiennych zabawach”. Podczas zajęć Rodzice mieli możliwość zobaczyć jak ich dzieci pracują w przedszkolu oraz jak się bawią. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały przydzielone im zadania. Rodzice, także chętnie włączali się do wspólnych zabaw. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą zabawę!. Niewątpliwie był to trafiony sposób na spędzanie czasu w chłodne, ponure, jesienne dni. Wspólna zabawa wzbogaciła doświadczenia dzieci w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami oraz dała wiele radości i uśmiechu.

Dział: Aktualności
wtorek, 29 listopad 2016 01:00

Zabawy andrzejkowe w grupie III

29.11.2016 r. ZABAWY ANDRZEJKOWE W GRUPIE III

29 listopada (Wigilia Św. Andrzeja) był dla przedszkolaków z grupy III „Słoniki” dniem czarów, magii, wróżb i wesołej zabawy. Zamiast Pani wychowawczyni w sali pojawiła się tajemnicza Cyganka Samira (Pani Ola Rzepecka). Dzieci miały możliwość poznać historię wróżb andrzejkowych, powróżyć z Cyganką Samirą oraz „poznać swoją przyszłość z czarodziejskiej kuli” - co je czeka w niedalekiej przyszłości (np. jaki prezent dostaną od Mikołaja) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą jak już dorosną). Nie mogło też zabraknąć lania wosku. Na koniec odbyły się tańce przy muzyce i zabawy z balonami, które dały dzieciom dużo radości. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Dział: Aktualności

25.11.2016 r. WIZYTA GRUPY V i VIII W TEATRZE LALEK „PLECIUGA”

Dnia 25 listopada dzieci z grupy V „Pstryczki” i VII „Wielorybki”, pod opieką wychowawców i rodziców wybrały się do Teatru na przedstawienie pt.: „Tańcząca Gazela i magiczny tam-tam”. Jest to piękna i mądra opowieść o dobroci, uczciwości i przyjaźni, oparta na prawdziwych motywach afrykańskich bajek. Historia dwóch braci z biednej wioski, którzy chcą odmienić swoje życie: Mussa marzy, żeby zostać bogaczem i ożenić się z córką króla, zaś Abdu poszukuje szczęścia, pomagając ludziom i zwierzętom. Mussa podstępem zdobędzie rękę złej i kapryśnej księżniczki, ale to Abdu będzie miał za zadanie uratować jej siostrę i uszczęśliwić króla. Przed chłopcem staną ogromne wyzwania, którym sprostać pomogą mu (za pomocą czarów!) wdzięczne zwierzęta – tańcząca gazela, pływający w kajaku lampart, czy wiecznie przebierająca się zebra. Ale jak zakończy się ta przygoda – wiedzą tak naprawdę tylko flamingi… Egzotyczna sceneria, maski rytualne, efekty świetlne, muzyka to niewątpliwe atuty spektaklu. Dynamiczne tempo akcji poruszało wyobraźnię i intrygowało afrykańską kulturą, pozwalało także pomyśleć nad sprawami ważnymi dla dużego i małego człowieka – nad uczciwością i współczuciem, przyjaźnią i miłością. Dzieci żywo reagowały na to, co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów, obejrzeć teatr od wewnątrz. Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne wrażeń.

Dział: Aktualności
piątek, 25 listopad 2016 01:00

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2016 r. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko, przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Opowiadały o swoich przyjaciołach, przeliczały ile ich przybyło, układały względem wielkości, wspólnie recytowały wiersze dla nich, oraz bawiły się przy muzycznych rytmach. Cieszymy się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dział: Aktualności
poniedziałek, 21 listopad 2016 01:00

Konkurs "Leśny ludek"

21.11.2016 r. KONKURS „LEŚNY LUDEK”

21 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- technicznego pt.: „Leśny Ludek”. Zadaniem uczestników tego konkursu było przedstawienie swojej wizji leśnego ludka przy użyciu darów jesieni. W zabawie wzięło udział wielu uczestników. Skład sędziowski miał nie lada orzech do zgryzienia, która praca powinna zdobyć pierwsze miejsce. Bo długich naradach jednogłośnie zdecydowano:

• I miejsce zdobył Pawełek Rosa

• II miejsce zdobyła Antosia Łasecka

• III miejsce zdobył Felek Deleszyński

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i po cichu zazdrościmy wspaniałych nagród. Równocześnie zapraszamy kolejnych śmiałków do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych w Naszej Placówce.

Dział: Aktualności

18.11.2016 r. LEKCJA BADAWCZA W GRUPIE V „EKSPERYMENTY Z SUCHYM LODEM”

Czy każdy z państwa wie, że „suchy lód” to zestalony dwutlenek węgla, ten sam gaz, który wydychamy z naszego organizmu? Do czego służy? Jak wygląda? Przedszkolaki z grupy V „Pstryczki” miały okazję dowiedzieć się, zobaczyć i dotknąć podczas zajęć – niespodzianki, jakie przeprowadził Pan Jakub Szumin w piątkowe popołudnie 18 listopada. Dzieci były świadkami eksperymentów, powstawania efektownej mgiełki, nadmuchiwania balonu bez pomocy płuc, tworzenia piany, która po dotknięciu znika… Dziękujemy za świetną i odkrywczą lekcję! 

Dział: Aktualności

17.11.2016 r. WIZYTA GRUPY VIII W EDUKACYJNEJ PRACOWNI PRZYRODNICZEJ

W dniu 17 listopada dzieci z grupy VIII „Wielorybki” wybrały się do pracowni przyrodniczej „Na Głębokim” na warsztaty pt.: „Przygotowania zwierząt leśnych do zimy”. Przedszkolaki poznały sposoby przygotowań na zimę przez poszczególne zwierzęta leśne. Zostały uświadomione, iż ludzie również w tym zimowym czasie mogą pomagać zwierzętom. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych. Z zainteresowaniem oglądały barwne ilustracje. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę o przygodach Wróbelka Ćiwrka, który pomagał innym zwierzętom w zdobyciu pokarmu. Po warsztatach dzieci poszły na spacer w poszukiwaniu karmników dla nietoperzy. Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody.

 

 

Dział: Aktualności

17.11.2016 r. WIZYTA GRUPY VII W EDUKACYJNEJ PRACOWNI PRZYRODNICZEJ

W dniu 17 listopada dzieci z grupy VII „Tralalinki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w pracowni przyrodniczej nad Jeziorem Głębokim. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta leśne przygotowują się do zimy, obejrzały ciekawe eksponaty przyrodnicze zgromadzone w pracowni oraz film edukacyjny. Teraz już wiemy, że nietoperze nie są groźne dla ludzi a jeże wcale nie jedzą jabłek. Ptaków i kaczek nie dokarmiamy CHLEBEM !!! Mistrzem wiedzy przyrodniczej okazał się Miron. Gratulujemy. 

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2