sobota, 31 grudzień 2016 01:00

Akcja "Góra grosza 2016"

31.12.2016 r. AKCJA GÓRA GROSZA 2016

W tym roku podobnie jak w poprzednim, nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2016”. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Nasze przedszkolaki i ich rodzice nie pozostali obojętni na krzywdę innych, przynosili drobne monety i wrzucali do skarbonek ustawionych w przedszkolnej szatni. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić dzieciom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Zebraliśmy w sumie 114,03 zł. Uzbierane pieniądze zostały przesłane na adres organizatora. Pragniemy wszystkim dzieciom i rodzicom podziękować za pomoc w tej szlachetnej akcji.

Dział: Aktualności
sobota, 31 grudzień 2016 01:00

Paczka dla zwierzaczka

31.12.2016 r. AKCJA „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się akcja „Paczka dla Zwierzaczka”. Przez cały listopad i grudzień zbieraliśmy koce, karmę dla psów i kotów, która została przekazana do siedziby Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przy ul. Ojca Beyzyma w Szczecinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za czynne włączenie się do akcji. Śmiało możemy stwierdzić że państwo i tym razem nie zawiedli.

Dział: Aktualności

30.12.2016 r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „ZACZAROWANIA CHOINKA”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Wprowadzając w nastrój tego magicznego czasu w naszym Przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny

pt.: „Zaczarowana Choinka”.

Celem konkurs było:

- przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną z Bożym Narodzeniem,

- rozwijanie wyobraźni plastycznej,

- rozwijanie wrażliwości estetycznej,

- zachęcanie do wspólnej pracy rodzice-dziecko.

Ze względu na to, że na konkurs wykonanych zostało wiele pięknych choinek , Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Komisja brała pod uwagę pomysł, technikę i materiały wykorzystane w pracy. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się wyróżnić następujące prace następujących dzieci:

1. Aleksandra Lickiewicz, gr. VI (Dyzie)

2. Lila Makarewicz, gr. VII (Wielorybki)

3. Michał Sobczak, gr. II ( Słowiki)

Prace wymienionych powyżej przedszkolaków zostały wysłane na dalsze eliminacje konkursu „Zaczarowana Choinka” do głównego organizatora konkursu - Przedszkola Publicznego

nr 29 „Mali Odkrywcy”. Prace konkursowe były ocenione przez powołaną przez Panią Dyrektor grupę nauczycieli Przedszkola Publicznego nr 29.

Mamy zaszczyt poinformować, że I miejsce w niniejszym konkursie otrzymał nasz przedszkolak - Aleksandra Lickiewicz, natomiast praca Michała Sobczaka została wyróżniona. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy pomysłowości i talentu. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na udział w kolejnych konkursach.

Dział: Aktualności
środa, 21 grudzień 2016 01:00

Jasełka w grupie IV

21.12.2016 r. JASEŁKA W GRUPIE IV

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez nauczycieli i dzieci Jasełek. Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była więc Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 19 grudzień 2016 01:00

ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE TEATRU NAUCZYCIELI

19.12.2016 r. ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE TEATRU NAUCZYCIELI

Teatr Nauczycieli z naszego przedszkola we współpracy z dziećmi z grup VII i IX przedstawił w dniu 19 grudnia dla społeczności przedszkolnej spektakl pt.: „Jak diabełki jasełka zepsuć chciały”. Wielu małych i dużych aktorów wystąpiło tego dnia na przedszkolnej scenie. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że była to już piąta premiera naszego teatru, a nauczyciel języka niemieckiego pan Emil po raz pierwszy wystąpił na scenie dynamicznie kreując postać….. diabełka! Gratulujemy wszystkim wykonawcom udanej premiery.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 19 grudzień 2016 01:00

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI W GRUPIE II

19.12.2016 r. ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI W GRUPIE II

„Słowiki” 19 grudnia zaprosiły swoich Bliskich na spotkanie świąteczne. Śpiewom, tańcom, zabawom i radości nie było końca! Maluszki pięknie wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki. Po wspólnych zabawach z Rodzicami poszliśmy do naszej jadalni na warsztaty ze zdobienia pierniczków. Mama Bianci uszyła dla każdego przedszkolaka przepiękny fartuszek i upiekła dzieciom pierniczki. Pięknie pachnące, w różnych kształtach i wielkościach…Aż się chciało je ozdobić…
W każdym obudził się duch twórczości i kreatywności, żaden pierniczek nie wyglądał tak samo. Radość i uśmiech widoczne nie tylko na buźkach dzieci ale także najbliższych, był dowodem na to, iż wspólnie spędzone popołudnie było bardzo magiczne.

Bardzo dziękujemy mamie Bianci za włączenie się w przygotowania do spotkania !!!

 

Dział: Aktualności
piątek, 16 grudzień 2016 01:00

ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI W GRUPIE VIII

16.12.2016 r. ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI W GRUPIE VIII

Dnia 16 grudnia w grupie VIII „Wielorybki” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas prowadzonych zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola, aby towarzyszyć swoim pociechom. Podczas zajęć przedszkolaki przedstawiły swoim rodzicom wiadomości oraz umiejętności jakie zdobyły podczas pierwszego semestru. Miały okazje do wykazania się w zakresie przeliczania, dodawania i odejmowania, tworzenia zbiorów. Dzieci rozwiązywały zagadki, uważnie słuchały świątecznego wiersza oraz odpowiadały na pytania nauczycieli. Prowadzone zajęcia aktywizowały zarówno dzieci, jak ich rodziców. Wspólne gry i zabawy wprowadziły wszystkich uczestników w zbliżający się świąteczny czas. Potyczki między dziećmi a ich rodzicami sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości. Spotkanie zakończyło się działaniem plastycznym. Dzieci wraz z Rodzicami wykonały przepiękne adwentowe wieńce. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie, poświęcony czas i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Dział: Aktualności
piątek, 16 grudzień 2016 01:00

PRZEDSZKOLAKI DLA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

16.12.2016 r. PRZEDSZKOLAKI DLA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

Dzień 16 grudnia 2016 roku zapisuje się szczególnie w historii naszego przedszkola. Po raz pierwszy zorganizowano spotkanie świąteczne dla instytucji ze środowiska społecznego z którymi na co dzień współpracujemy. Zaproszeni goście to: dzieci ze świetlicy środowiskowej wraz z opiekunami, Pan Prezydent Krzysztof Soska, Proboszcz z Parafii pw. Świętej Rodziny, przedstawiciel rady osiedla, przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej nr 46 i z Liceum Katolickiego. Dzieci z grupy VII i IX zaprezentowały JASEŁKA, gorąco oklaskiwane przez zaproszonych gości. Wychowankowie świetlicy środowiskowej otrzymali paczki, które pomogli nam zorganizować Rodzice naszych przedszkolaków z grup Tralalinek i Wietrzyków. Pozostałych gości obdarowano pierniczkami i makaronowymi choinkami. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć w TVP Szczecin, w programie „Arka” dnia 25.12.2016r.  

 

 

Dział: Aktualności
czwartek, 15 grudzień 2016 01:00

Zajęcia otwarte w grupie VII i IX

15.12.2016 r. ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VII I IX

15 grudnia grupa Tralalinek i Wietrzyków zaprosiła rodziców na spektakl JASEŁKA 2016. Dzieci w tradycyjnych strojach aniołków, pasterzy i królów zaprezentowały tradycje bożonarodzeniowe - jasełka, nie zbrakło tradycyjnych kolęd i wierszy przybliżających istotę świąt. Atmosfera zbliżających się świąt i klimatyczna sceneria dodatkowo wzmocniła odbiór przedstawienia. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym: rodzicom, dzieciom i nauczycielom.

Dział: Aktualności
środa, 14 grudzień 2016 01:00

ZABAWA Z MIKOŁAJEM

14.12.2016 r. ZABAWA Z MIKOŁAJEM

W naszej KRAINIE JULIANA TUWIMA tradycyjnie w grudniu odbywa się wyjątkowa Zabawa Choinkowa. Dnia 14 grudnia wszystkie przedszkolaki przebrały się za ulubione postacie bajkowe i wzięły udział w świątecznym przedstawieniu pt.: „Mały kłamczuszek” w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Przedszkolaki poznały sympatyczną rodzinę pingwinków żyjących w lodowej krainie. Na scenie pojawił się również Mikołaj, który pomógł zmienić się małemu pingwinkowi.

Spotkanie obfitowało w zabawne sytuacje, piosenki, tańce oraz konkursy. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy, a Święty Mikołaj wprowadził nas w magię Świąt Bożego Narodzenia i wyczarował dla wszystkich dzieci prezenty, które czekały w salach każdej grupy pod choinką. Radości, jaka towarzyszyła dzieciom podczas otrzymywania i oglądania prezentów nie da się opisać!!! Mikołaj nie pominął nikogo i obiecał, że za rok znów nas odwiedzi.

 

Dział: Aktualności
Strona 1 z 3