piątek, 30 wrzesień 2016 09:05

Podziękowania

Dział: Aktualności
piątek, 30 wrzesień 2016 02:00

Dzień Chłopaka w grupie II i III

30.09.2016 r. DZIEŃ CHŁOPAKA  – IMPREZA W GRUPIE II i III

Każdy przedszkolak dobrze wie, 
Że kiedy wrzesień kończy się, 
Od najmłodszego aż po starszaka, 
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 

Dnia 30 września dzieci z grupy  II „Słowiki” oraz III „Słoniki”  świętowały Dzień Chłopaka. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Nie zabrakło także zabaw dydaktycznych, dzięki którym dowiedzieliśmy się jaki powinien być każdy chłopak. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu się dzieci z grupy II i III. Przedszkolaki ochoczo brały udział w zabawach z chustą animacyjną w rytm znanych, dziecięcych przebojów. Dziewczynki i panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia, a na zakończenie dnia wręczyły chłopcom małe upominki – niespodzianki. Aby dziewczynkom nie było smutno one także dostały od małe prezenciki. Dzień ten był radosny i szczęśliwy dla wszystkich dzieci.

Dział: Aktualności
piątek, 23 wrzesień 2016 02:00

Pożegnanie lata w grupie II i III

23.09.2016 r. POŻEGNANIE LATA I POWITANIE JESIENI – IMPREZA W GRUPIE II i III

W piątek 23 września  przedszkolaki z grupy II „Słowiki” oraz III „Słoniki”  pożegnały Lato i przywitały Jesień. Dzieci odwiedziła Pani Jesień w asyście Grzybka Borowika, Psotnego Wietrzyka oraz Kolorowego Listka. Wszystkie maluszki zapoznały się z darami jakie przynosi nam jesień oraz poznały ciekawe zjawiska, charakterystyczne dla tej pory roku. Nie zabrakło wspólnych zabaw przy muzyce, ilustrowanych zagadek, wspólnego zbierania kasztanów oraz śpiewu i pląsów w iście jesiennym klimacie. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały ciekawostek o jesieni i chętnie wykonywały wszelkie zadania. Z wielką radością naśladowały spadające z drzew liście,  wykonując pląsy
z bibułą w rytm muzyki. Czerpały radość ze wspólnej zabawy w kole. Na zakończenie, w podziękowaniu za wspólną zabawę przedszkolaki otrzymały jesienne „korony”. 

 

 

 

Dział: Aktualności
czwartek, 22 wrzesień 2016 02:00

Przedszkolny Festyn Rodzinny

22.09.2016 r.  PRZEDSZKOLNY FESTYN RODZINNY

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego pt.: „Pożegnanie Lata”, który odbył się 22 września na terenie ogrodu naszego przedszkola. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Na festynie było wiele atrakcji... Nikt  nie  szczędził  złotówek na pyszne ciasto, grochówkę, kiełbaski z grilla, pajdę chlebka ze smalcem i ogórkiem. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle Loteria Fantowa. Dzieci wraz z rodzicami równie chętnie odwiedzały  kącik artystyczny, w którym mogły skorzystać z  malowania twarzy, robienia tatuaży czy plecenia  kolorowych warkoczyków. Odbyły się również rodzinne gry i zabawy sportowe. Festyn uatrakcyjniły występy naszych absolwentów z grupą JOY Dance i z Klubu Karate Bushikan.  Podczas imprezy na scenie odbyła się licytacja biletów na koncerty światowej sławy gwiazd oraz niezapomniana przedszkolna dyskoteka prowadzona przez tatę naszego wychowanka - Pana Marcina Jarczyńskiego. Dzięki hojności Rodziców i ich wsparciu (dostarczenie fantów na loteryjkę, upieczenie pysznych, domowych ciast)  podczas Festynu zebraliśmy  kwotę 3487,01 zł  którą przeznaczymy na  doposażenie przedszkolnego placu zabaw. Mamy  nadzieję , że  w  tym  dniu sprawiliśmy  Dzieciom  i  Rodzicom  wiele  radości  i  przyjemności. W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Za wspaniałą zabawę i uśmiech dzieci bardzo dziękujemy! 

 

 

 

Dział: Aktualności
środa, 21 wrzesień 2016 02:00

Zarybianie Jeziora Głębokie

21.09.2016 r. ZARYBIANIE JEZIORA GŁĘBOKIE

„Bum cyk cyk i rata rata nie ma to jak los pirata, kto na drodze raz mu stanie, z tego kasza na śniadanie...”. Słowami tej piosenki rozpoczęła się wspaniała impreza zorganizowana przez Dom Kultury Słowianin, której celem było zarybianie Jeziora Głębokie. Dnia 21 września dzieci z grupy VIII Wielorybki wybrały się na plażę,  gdzie wraz z innymi przedszkolakami oraz uczniami klas „O” ze szkół podstawowych dowiedziały się wielu interesujących rzeczy. Wielorybki miały okazję wziąć udział w prelekcjach na temat rodzajów ryb występujących w pobliskich jeziorach, dowiedziały się jak dbać o wodę, jak segregować odpady. Wielką atrakcją było zwiedzanie specjalistycznego wozu Straży Pożarnej służącego do wyławiania ludzi oraz różnych rzeczy z wody. Dzieci z grupy VIII uczyły się również udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Nie zabrakło także  wspólnych zabaw i tańców. Wszystko to pod czujnym okiem piratki Agatki. Jednak najważniejszym wydarzeniem dla dzieci było  wpuszczenie do jeziora małych rybek. Kto wie może wśród nich była złota rybka, która spełnia życzenia?... 

 

 

Dział: Aktualności

14.09.2016 r. WIZYTA GRUPY IV i VI W TEATRZE LALEK „PLECIUGA"

Dnia 14 września dzieci z grup: „Figielki” i „Dyzie” odwiedziły szczeciński Teatr Lalek. Tym razem PLECIUGA przygotowała dla małych widzów spektakl o przygodach Tymoteusza, sympatycznego misia, znanego wszystkim jako miś Rymcimci, a to z powodu nieodpartej skłonności do wymyślania rymowanych wierszyków. Tymoteusz to uroczy rozrabiaka, o bogatej wyobraźni i bogatym sercu. Pewnego dnia poznaje bardzo rezolutnego pieska, który pomaga mu sprawnie zrobić zakupy. To spotkanie staje się początkiem wymarzonej przyjaźni… Dzięki sztuce zawierającej cały repertuar nauk, przedszkolaki dowiedziały się czym jest odpowiedzialność i przywiązanie. Pluszowe ciepło, przyjaźń i radość, wesołe postaci, zabawne dialogi, rozbawiły, wywołując salwę śmiechu wśród dzieci, a magiczna przestrzeń teatru z miejsca zyskała ich sympatię.

Dział: Aktualności
środa, 07 wrzesień 2016 02:00

Wizyta piłkarzy

07.09.2016 r. WIZYTA PIŁKARZY

 Dnia 7 września w przedszkolu zapanowała prawdziwie sportowa atmosfera.  Dla najmłodszych fanów piłki nożnej przygotowano wspaniałą niespodziankę. Wszystko to za sprawą gości, którzy odwiedzili nasze przedszkole.  Przedszkolaki spotkały się bowiem z piłkarzami klubu Pogoni Szczecin. W czasie wizyty młodzi „futboliści” zaprezentowali małym kibicom swoje umiejętności i zaprosili do wspólnej zabawy. Ogród przedszkolny zamienił się w plac treningowy, na którym dominowała sportowa determinacja. Odwiedziny piłkarzy stały się znakomitą okazją do promowania zdrowego stylu życia,   jak również do doskonalenia rywalizacji „fair play”.

 

Dział: Aktualności