wtorek, 31 styczeń 2017 01:00

Grupa VI w muzeum

31.01.2017 r. WIZYTA GRUPY VI W MUZEUM

31 stycznia dzieci z grupy VI stały się uczestnikami niezwykłej lekcji poprowadzonej specjalnie dla nich w Szczecińskim Muzeum Narodowym. Na zajęciach dzieci poznały specyfikę muzeum, jego rolę, strukturę i organizację pracy. Dowiedziały się, dlaczego gromadzi się i chroni zabytki kultury, w jaki sposób są przechowywane oraz konserwowane eksponaty, co oznacza termin dzieło sztuki i jak powstają wystawy. Uczestnicy zajęć zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z pracą muzealnika, np. kolekcja, ekspozycja, konserwator dzieł sztuki. Przedszkolaki były zachwycone różnorodnymi przedmiotami, które mogły obejrzeć i dotknąć. Ponadto mogły przebrać się w stroje noszone niegdyś przez bogatych i ubogich mieszczan. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość wejścia na interaktywną wystawę MIASTO NAUKI, gdzie zobaczyły studnię bez dna i bawiły się kolorowym piaskiem. Na koniec zwiedzania, siedząc na miękkich poduszkach wysłuchały afrykańskiej bajki, czytanej przez prowadzącą zajęcia. Lekcja muzealna dostarczyła przedszkolakom wiele radości, wyzwoliła w nich ciekawość poznawania historii, która przecież jeszcze nie tak dawno była wśród nas…

Dział: Aktualności
piątek, 27 styczeń 2017 01:00

Dzień Babci i Dziadka w grupie III

27.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE III

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto, dlatego należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat, że należy je celebrować. W dniu 27 stycznia grupa III „Słoniki” w związku z tym ważnym wydarzeniem, zaprezentowała przed Babciami i Dziadkami uroczysty koncert życzeń. Pięknie recytowane wiersze oraz piosenki chwytające za serce doprowadziły do wzruszenia wszystkich gości. Przedszkolaki poza koncertem życzeń przygotowały także wspaniałe prezenty dla swoich bliskich. Po uroczystości na wszystkich czekał słodkich poczęstunek. Dzięki temu dzieci mogły spędzić czas w gronie Babć i Dziadków oraz wśród rówieśników. Były to dla nich bardzo ważne i cenne chwile.

Dział: Aktualności

26.01.2017 r. WYJŚCIE DO OPERY NA ZAMKU GRUP IV, V, VI, VII, VII, IX

Dnia 26 stycznia starsze przedszkolaki miały możliwość oglądania przedstawienia baletowego pt.: „Alicja w krainie czarów” w Operze na Zamku Książąt Pomorskich. Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do krainy czarów i magii, zna każde dziecko. Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni porusza także dorosłego widza, działa na jego wyobraźnię i sprawia, że przenosimy się w zaczarowane czasy dzieciństwa. Spektakl wywarł ogromne wrażenie na małych odbiorcach sztuki. Muzyka, scenografia i niezwykłe stroje tancerzy sprawiały, ze kraina czarów Alicji była niezwykle rzeczywista. Dzieci długo jeszcze po zakończeniu spektaklu komentowały swoje wrażenia. Rozglądajmy się teraz uważnie i szukajmy białego królika…. Może jeszcze raz znajdziemy swoją krainę czarów?

Dział: Aktualności

24.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE II „SŁOWIKI”

W dniu 24 stycznia w naszej grupie odbyła się piękna uroczystość – ,,Dzień Babci i Dziadka”. Małe wnuczęta wierszem, piosenką, tańcem podziękowały swoim kochanym dziadkom za szczerą i bezwarunkową miłość, tolerancję i cierpliwość oraz za ciepło i pomoc. Babcie i dziadkowie z zachwytem oglądali występy swoich wnuków, nagradzając ich gromkimi brawami. W dalszej części uroczystości, Pani Marzenka, Małgosia i Wiola odczytały przepiękne listy od babć i dziadków do swoich wnuków, a następnie dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki – babciom korale a dziadziusiom breloczki do kluczy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za co bardzo im dziękujemy. Wspólny poczęstunek był doskonałą okazją do rozmów, w czasie których wszyscy mogli podzielić się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności
i wkład pracy włożony w przygotowanie występy. Czas spędzony w naszym przedszkolu upłynął miłej i ciepłej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

 

Dział: Aktualności
wtorek, 24 styczeń 2017 01:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE IX

24.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE IX

 Kochana Babciu, Kochany Dziadku…tymi właśnie słowami dnia 24 stycznia przedszkolaki z grupy IX przywitały znakomitych gości - swoje najukochańsze Babcie i Dziadków. To właśnie z okazji ich święta mogliśmy wszyscy tego dnia się spotkać. Dzieci przygotowały program artystyczny, który w jednej chwili bawił a za moment wzruszał do łez. Przedszkolaki dały z siebie wszystko, czego owocem były ogromne brawa i uśmiechy na twarzach najbliższych. Po skończonej części artystycznej dzieci wraz z bliskimi udały się na słodki poczęstunek. Dzieci wręczyły również własnoręcznie wykonane upominki- słoiczki z zimową herbatką, którą z pewnością ze smakiem wypiją z ukochaną Babcią i Dziadkiem.

 

Dział: Aktualności
wtorek, 24 styczeń 2017 01:00

Dzień Babci i Dziadka w grupie VIII

24.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE VIII

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Dnia 24 stycznia w grupie Wielorybków odbyła się ta wspaniała impreza. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec dzieci wraz z nauczycielkami zaprosiły swych wspaniałych gości na słodki poczęstunek, który został zorganizowany dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci z grupy „Wielorybków”. Dziękujemy !!!

Dział: Aktualności
poniedziałek, 23 styczeń 2017 01:00

Smacznie czyli zdrowo!

23.01.2017 r. SMACZNIE- CZYLI ZDROWO!!!

Dnia 23 stycznia dzieci z grupy VII oraz IX miały możliwość uczestniczenia w warsztatach żywieniowych przygotowanych przez Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzieci obejrzały również przedstawienie pt.: „Obiadowe przygody Kubusia”. Studenci z niezwykłą starannością przygotowali dla przedszkolaków wiele zagadek oraz zadań związanych ze zdrowym żywieniem. Dzieci wzięły również udział w gimnastyce prowadzonej przez Pana Banana oraz Panią Marchewkę …bo jak wiadomo od dawien dawna, ruch to zdrowie! Przedszkolaki obiecały spożywać już tylko zdrowe przekąski. Trzymamy za słowo!

Dział: Aktualności
piątek, 20 styczeń 2017 01:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE I

20.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE I

Dnia 20 stycznia dzieci z grupy I „Kotki” zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. „Kotki” zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć (korale ze słomek do picia) i Dziadków (krawat z kolorowego papieru). Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z gośćmi zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji poczęstunek.

Dział: Aktualności
piątek, 20 styczeń 2017 01:00

Dzień Babci i Dziadka w grupie VI

20.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE VI

„Lubię, gdy czytasz mi książeczki, gdy opowiadasz z morałem bajeczki. Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz, na każdą psotę zawsze się zgadzasz. Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie, Babciu i Dziadku kocham Cię ogromnie!” Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najważniejszych świąt w roku! Nie wolno o nich zapomnieć, a życzenia to obowiązek wszystkich wnucząt. Przedszkolaki z grupy VI mają to szczęście, że wciąż mogą złożyć swoim babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta. Dlatego 20 stycznia „Dyzie” zaprosiły swoich najbliższych do Przedszkola. „Przyjęcie dla Babci i Dziadka” rozradowało serca przybyłych gości, którzy z podziwem przypatrywali się występom swoich wnucząt. Nagradzając gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Znakomicie przygotowane babeczki sprawiły, że ten dzień stał się jeszcze bardziej wyśmienity. Kropkę nad „i” postawiły upominki, które z wielką radością zostały wręczone przez dzieci. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, beztroski i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dział: Aktualności
piątek, 20 styczeń 2017 01:00

Dzień Babci i dziadka w grupie V

20.01.2017 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE V

Dnia 20 stycznia w grupie V odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli licznie goście mogli obejrzeć przygotowany specjalnie dla nich występ. Dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne. Na twarzy naszych gości pojawił się uśmiech i łzy wzruszenia. Po zakończeniu występów artystycznych, każda wnuczka oraz każdy wnuczek zaprosił swoje Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek a przy okazji wręczył własnoręcznie przygotowany prezent. Jako nauczyciele grupy jeszcze raz dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy samych wspaniałych dni i pociechy z wnuków.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2