28.02.2017 r. TRALALINKI ZWIEDZAJĄ CERKIEW GREKOKATOLICKĄ

28 lutego dzieci z grupy VII, w ramach realizacji programu „Ja i mój Szczecin”, zwiedziły wnętrze cerkwi grekokatolickiej przy ulicy Mickiewicza.
Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o kulturze wywodzącej się z Grecji. Dzieci dowiedziały się co to są ikony, usłyszały fragmenty śpiewu w języku ukraińskim i miały okazję zobaczyć korony ze złota, które wkładają na głowę nowożeńcy. Spotkanie zorganizowano dzięki uprzejmości Państwa Rosa - rodziców naszego przedszkolaka. Dziękujemy.

Dział: Aktualności

28.02.2017 r. DYZIE NA WYSTAWIE „CIUCHCIA NA FALI”

W dniu 28 lutego Dyzie wybrały się na wystawę makiet kolejowych i miniatur latarni morskich: „Ciuchcia na fali”. Już sama wyprawa do miejsca miniatur i kolejek była ogromną atrakcją. Długa podróż tramwajem i autobusem zachwyciła wszystkich przedszkolaków.

Okazało się, że Ciuchcia Na Fali to miejsce idealne dla dzieci i dorosłych. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dyziom najbardziej podobała się wielka makietka trakcji kolejowej i ciuchcie znane z bajki „Tomek i przyjaciele”, parowozy, pociągi towarowe, lokomotywy i inne szynowe pojazdy. Wszystko to uzupełnione krajobrazem zawierającym stacje, zajezdnie i inne budynki wkomponowane w roślinność. Przedszkolaki mogły zobaczyć pociągi sunące po torach, mijające zabudowania i zwiedzających. Miały również wspaniałą okazję do wykazania się umiejętnościami konstruowania oraz wyobraźnią. Przedszkolaki podczas zabawy na placu pełnym torów, pociągów z wagonami, domków itp. budowały miniaturowe miasta, które gotowe służyły niezapomnianej zabawie.

Największą jednak przyjemność sprawiła czterolatkom przejażdżka sławną, bajkową ciuchcią TOMEK. Sunąca po torach maszyna sprawiła wszystkim ogromną radość.

Zadowolone i pełne wrażeń dzieci z grupy VI powróciły do przedszkola i oddając się wspomnieniom, kolorowały obrazki z przygodami Tomka i jego przyjaciół.

 

Dział: Aktualności

28.02.2017 r. WYJŚCIE DO MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI W SZCZECINIE

W dniu 28 lutego przedszkolaki z grupy VIII „Wielorybki” wybrały się do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy od oglądania bunkrów wartowników z okresu II Wojny Światowej. Następnie poznaliśmy ewolucję pojazdów o różnorodnych typach napędu: od pierwszych rowerów, poprzez silniki parowe, aż do benzynowego, czyli początków współczesnej motoryzacji. Dzieci zobaczyły jak przez lata zmieniały pojazdy poruszające się na drogach. Zapoznały się z tajemnicami tramwajów i autobusów oraz mogły obejrzeć wiele ciekawych aut z dawnych czasów :) Był to dzień pełen wrażeń z historią techniki motoryzacyjnej :)

 

Dział: Aktualności
wtorek, 28 luty 2017 01:00

Akcja "pomagamy dalidce"

28.02.2017 r. AKCJA SPORTOWO – CHARYTATYWNA „POMAGAMY DALIDCE”

       W okresie od 13 do 28 lutego 2017 r. nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Pomagamy Dalidce”. Dalidka jest czteroletnią dziewczynką ze Szczecina, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z wieloma innymi schorzeniami. Szansą na samodzielne poruszanie jest rehabilitacja, na którą nie stać jej rodziców. Przedszkolaki chcąc pomóc koleżance przyłączyły się do akcji sportowo-charytatywnej, zrobiły 5 przysiadów i nominowały swoich rodziców do wpłacania minimum 5 zł do skarbonki. Akcję na terenie naszej placówki zorganizowały nauczycielki: Anna Mazur i Aleksandra Rzepecka.

Kwota, jaką udało nam się pozyskać dzięki rodzicom naszych przedszkolaków wynosi: 245 zł

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Małym i Dużym Osobom zaangażowanym.

Wasze dary mają wielką wartość, jednak okazana dobroć i serdeczność jest bezcenna.

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

DLATEGO CHĘTNIE UCZESTNICZYMY I WŁĄCZAMY SIĘ W TAKIE AKCJE!

Dział: Aktualności
poniedziałek, 27 luty 2017 01:00

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE V i VI

27.02.2017 r. BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE V i VI

Dnia 27 lutego grupa V i VI żegnała okres karnawału „ Bajkowym balem”. Tego dnia  już od rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki, rycerzy, piratów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Barwne spotkanie z bohaterami ulubionych przez dzieci bajek, urozmaiciły liczne atrakcje w postaci: konkursów, zagadek i pląsów. Dla naszych przedszkolaków był to dzień niezwykły, dostarczył wielu przeżyć i radości. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiechynie znikały z twarzy.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Dział: Aktualności
czwartek, 23 luty 2017 01:00

WARSZTATY BUM BUM RURKI

21 – 23.02.2017 r. WARSZTATY BUM BUM RURKI

W dniach 21-23 lutego Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłych warsztatach muzycznych. Dzieci miały okazję poznać niecodzienny i bardzo kolorowy zestaw instrumentów. Bum Bum Rurki oraz Dzwonki w szybki i interesujący sposób wprowadziły zarówno młodszych, jak i dorosłych uczestników zajęć w fascynujący świat muzyki. Kolorowe, lekkie tuby, które od kilku lat podbijają świat, uderzane o siebie lub inną powierzchnię pozwoliły cieszyć się prawdziwym muzykowaniem. Proste w użyciu Dzwonki i zamiłowanie dzieci do przyciskania i potrząsania sprawiły wiele radości w tworzeniu prostych melodii. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. Ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Dzięki temu nawet nieznające nut maluchy mogą zagrać większość melodii, kierując się jedynie barwami instrumentów. To nieograniczone możliwości radosnej zabawy oraz edukacji muzycznej. Nasze Przedszkolaki nie tylko grały tworząc niepowtarzalną muzykę, ale także miały możliwość wspólnego muzykowania. Bum Bum Rurki i Dzwonki to przecież wspaniała okazja do urozmaicenia zabaw grupowych oraz nauki gry zespołowej. Pan Dawid Gacek, który poprowadził warsztaty w każdej grupie, poprzez świetną i niezapomnianą zabawę zachęcił dzieci do słuchania i współpracy. Zajęcia urozmaicone o działania sportowe, taniec, ćwiczenia pamięci i wyobraźni sprawiły, że przedszkolaki nie traciły zainteresowania i nawet najwięksi „krytycy” mieli oczy jak „5 złotówki”. 

Dział: Aktualności
wtorek, 21 luty 2017 01:00

WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

21.02.2017 r. WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

Dnia 21 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantami OPP w Szczecinie. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak powinny zachować się na drodze oraz w sytuacji zagrożenia. Panowie policjanci bardzo dokładnie zapoznali dzieci z rożnymi sytuacjami i przedstawili scenki sytuacyjne z udziałem przedszkolaków. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Obejrzały także krótką projekcję filmową dotyczącą przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z tego spotkania i na pewno wyniosły bardzo obszerną wiedze, która przyda im się w życiu codziennym.

 

Dział: Aktualności
wtorek, 21 luty 2017 01:00

WIZYTA GRUPY IX W MUZEUM

21.02.2017r. WIZYTA GRUPY IX W MUZEUM

 Przedszkolaki z grupy IX „Wietrzyki” wybrały się do Muzeum Narodowego. Celem wizyty było poznanie historii powstania szczecińskiego herbu. Pani Przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o początkach Królestwa Pomorskiego. Dzieci miały możliwość zobaczenia dawnych strojów, zbroi rycerskich, biżuterii oraz dawnych monet. Wizyta w Muzeum zakończyła się wykonaniem pracy plastycznej. Każdy uczestnik musiał wykonać Herb Szczecina jako sprawdzian pozyskanej podczas wizyty w muzeum wiedzy. Każdy przedszkolak zdał go znakomicie.

 

Dział: Aktualności

16.02.2017 r. WIZYTA GRUPY VIII W EDUKACYJNEJ PRACOWNI PRZYRODNICZEJ

 W dniu 16 lutego dzieci z grupy VIII „Wielorybki” wybrały się do Edukacyjnej Pracowni Przyrodniczej „Na Głębokim” na warsztaty pt.: „Zimowe dokarmianie zwierząt leśnych”. Na miejscu przywitała nas Pani Iza. Tym razem warsztaty odbyły się na świeżym powietrzu. Wielorybki odbyły spacer po lesie w poszukiwaniu tropów i śladów zwierząt leśnych, z zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się jak możemy pomagać zwierzętom w trakcie zimy. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały trochę smakołyków, które podczas wyprawy wyłożyły do paśnika.

To była świetna, słoneczna lekcja w terenie :) 

Dział: Aktualności
wtorek, 14 luty 2017 01:00

ZABAWA WALENTYNKOWA W PRZEDSZKOLU

14.02.2017 r. ZABAWA WALENTYNKOWA W PRZEDSZKOLU

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania podejść do upatrzonej od dawna sympatii
i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu
i sposobności, żeby to wyrazić.

14 luty był dla przedszkolaków z grupy II i III prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Zapewniono najmłodszym mnóstwo atrakcji. Słowiki i Słoniki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało balon w kształcie serca i pyszne serce z piernika. Walentynki w przedszkolu
z pewnością można zaliczyć do udanych.

W tym dniu w grupie VIII „Wielorybki” odbył się także Bal Walentynkowy. Z tej okazji dzieci ubrały się na czerwono :) Przedszkolaki zapoznały się z historią św. Walentego i rozwiązywały zagadki. Ponadto na uczestników balu czekało mnóstwo atrakcji m.in. tańce z balonem, zabawy muzyczno - ruchowe, konkursy, tor przeszkód oraz słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale :)

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2