piątek, 31 marzec 2017 02:00

PODSUMOWANIE OBCHODÓW DNI SKANDYNASKICH

31.03.2017 r. PODSUMOWANIE OBCHODÓW DNI SKANDYNASKICH

W dniu 31 marca w Zespole Szkół Nr 5 w Szczecinie, przy ulicy Hożej 3, odbyły się uroczystości wiązane z podsumowaniem obchodów Dni Skandynawskich. Dzieci z naszego przedszkola w składzie: Magdalena Kiszkiel, Lena Powidzka, Nikodem Dąbrowski, Ksawery Sikora, Lila Makarewicz, Julia Alaszewicz, Zosia Piela, Zosia Rudnicka, Hania Pracz, Ida Gierasimczyk, Maja Brejwo, pod kierunkiem Pani Małgosi i Pana Roko wykonały taniec pt.: „Brzydkie Kaczątko”. Występ zachwycił publiczność, tancerze dostali mnóstwo oklasków, a dzieci otrzymały pochwałę od Prezydenta Miasta, Pana Piotra Krzystka. W trakcie imprezy mogliśmy zwiedzić wystawy plastyczne, posmakować różnych potraw pochodzących z rejonów Skandynawii.

Dział: Aktualności
środa, 29 marzec 2017 02:00

„ŻABI PATROL” Z GRUPY VIII i IX

29.03.2017 r.   „ŻABI PATROL”   Z GRUPY VIII i IX

Dnia 29 marca „Żabi Patrol”, składający się z przedszkolaków z grupy IX i VIII wyruszył nad Jezioro Szmaragdowe, by wziąć udział w akcji prowadzonej przez pracowników Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych, dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Izę, która zaprezentowała dzieciom wiele ciekawostek na temat żab. Dzieci wykonały „piankowe” żabki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Następnie każdy uczestnik akcji wyposażony w gumowe rękawice i kamizelki odblaskowe wyruszył na ratunek płazom. Przedszkolaki pozbierały żaby przechodzące przez jezdnię do wiaderek, a następnie wpuściły je do Jeziora Szmaragdowego.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 27 marzec 2017 02:00

WIELORYBKI ZWIEDZAJĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 46

27.03.2017 r. WIELORYBKI  ZWIEDZAJĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 46

            Rozpoczęcie przez dziecko nauki w szkole wiąże się z wieloma zmianami w jego funkcjonowaniu. Społeczność szkolna, w którą  wkracza, jest o wiele liczniejsza. Samo dziecko staje się bardziej anonimowe, redukcji ulega też opieka dorosłych w stosunku do niego. Oczywiste jest zatem, że należy dołożyć wszelkich starań, aby przejście dziecka z przedszkola do szkoły stało się dla niego jak najmniej stresujące, było przyjemnym i niezapomnianym przeżyciem.           

W celu oswojenia dzieci z nowym środowiskiem w dniu 27 marca przedszkolaki z grupy VIII „Wielorybki” wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie. Celem ich wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym i z atmosferą pracy panującą w szkole.  Przedszkolaki zostały bardzo miło powitane przez Panią Marię Grądek – szkolnego Pedagoga, która w tym dniu była naszym przewodnikiem po szkole. Pani Pedagog pokazała  nam rozmaite pomieszczenia znajdujące się w szkole m.in. szatnię, świetlicę, gabinet Pedagoga, klasy, salę gimnastyczną, gabinet  Pani Dyrektor, salę zabaw, bibliotekę. Przedszkolaki odwiedziły pokój pedagoga i dowiedziały się więcej o jego pracy. Wielorybki zobaczyły także jak pracują dzieci najmłodsze – klasa „O” oraz miały okazję chwilę pobawić się w ich sali.  Dzieci obserwowały również jak pracują uczniowie z III klasy. Przedszkolaki opuściły szkołę z drobnym upominkiem. Otrzymały piękne, edukacyjne zakładki do książek.

Dział: Aktualności
czwartek, 23 marzec 2017 01:00

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE IX

23.03.2017 r. ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE IX

Dnia 23 marca w grupie IX odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tego dnia motyl Cyferka i motyl Literka poprosił grupę „Wietrzyków” o pomoc w odnalezieniu tęczowych motyli. Owady zostały uwięzione przez Łowcę Motyli – przebiegłego Paszczaka. „Wietrzyki” musiały wykonać bardzo dużo trudnych zadań, aby przechytrzyć Paszczaka i uwolnić więźniów. Przedszkolaki doskonale sobie poradziły, pokonały Łowcę, a na wiosennej łące pojawiło się mnóstwo tęczowych motyli. Na zakończenie dzieci otrzymały listy, z których dowiedziały się, które umiejętności już zdobyły, a nad czym muszą jeszcze popracować.

Dział: Aktualności
czwartek, 23 marzec 2017 01:00

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE II

23.03.2017 r.  ZAJĘCIA OTWARTE  W GRUPIE  II

W dniu 23  marca w grupie „Słowików” odbyły się zajęcia otwarte. Rodzice mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w roli małych aktorów. Dzieci przedstawiły inscenizację M. Strzałkowskiej pt.: „Zabawki”. Mali aktorzy wzbudzili podziw i zainteresowanie u swoich rodziców. Wszyscy występujący w przedstawieniu zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Po przedstawieniu odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których Rodzice mogli przekonać się jak świetnie radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem trudnych zadań.  Wspólna zabawa i praca bardzo zbliża, daje radość nie tylko dzieciom.  Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zaprezentowały się tańcząc, śpiewając, a także rozwiązując różne zadania matematyczne, językowe. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od nauczycielek listy, w których opisane zostały ich umiejętności.

 

Dział: Aktualności

23.03.2017 r. WIZYTA  GRUPY IV, V, VI W TEATRZE LALEK PLECIUGA

Dnia 23 marca przedszkolaki z grup: IV, V i VI po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziły Teatr Lalek „Pleciuga”. Tym razem aktorzy Teatru przygotowali dla małych widzów historię pełną wzruszeń, marzeń, miłości i magii.  „Kopciuszek” – to jedna z najstarszych, a przy tym najbardziej znanych i lubianych baśni ukazująca świat, w którym dobro i piękno zwycięża, a najskrytsze, wyśnione marzenia zawsze się spełniają.  Przedszkolaki z wielką uwagą i ogromnym przejęciem śledziły przygody osieroconej dziewczynki mieszkającej ze złą macochą i złośliwymi przyrodnimi siostrami. Pracowitość, wrażliwość i uczynność Kopciuszka zafascynowały każdego przedszkolaka, a ciężka praca i spełnianie wszystkich zachcianek swojej niesympatycznej rodziny wzbudziły wiele emocji. Mimo mało radosnego życia osamotniona sierota potrafiła okazać serce i troskę każdemu, kogo spotka. Dzięki temu dziewczyna, która na co dzień wymiatała popiół z paleniska i chodziła w starych, brudnych sukienkach mogła na zawsze odmienić swój los.Wspaniała animacja, scenografia i muzyka przeniosła czterolatki w świat baśni a wrażenia, którymi dzieci dzieliły się ze sobą po spektaklu potwierdziły, że tego rodzaju przekaz artystyczny mocno pobudza wyobraźnię najmłodszych i co najważniejsze, przyczynia się do lepszego rozumienia podstawowych pojęć moralnych, jakimi są dobro i zło.

Dział: Aktualności

22.03.2017 r. UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU PT.: „RĘKA, NOGA, MÓZG NA ŚCIANIE”

Dnia 22 marca dzieci z grupy VII, VIII i IX wybrały się do Domu Kultury 13 Muz na spektakl „Ręka, noga, mózg na ścianie”, w wykonaniu aktorów Teatru Tańca Kiosk Ruchu; który podejmował tematykę anatomii układu kostnego. Nasze przedszkolaki podczas 45-minutowego pokazu tanecznego miały możliwość odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. tego ile kości ma dłoń, stopa czy głowa, co to jest strzemiączko, kowadełko, itp. Była to niezwykła przygoda dla naszych milusińskich poznać układ kostny człowieka poprzez zabawę i taniec.

Dział: Aktualności
środa, 22 marzec 2017 01:00

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VI

22.03.2017 r. ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VI

             22 marca w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice bawiąc się ze swoimi dziećmi stali się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. „Wycieczka na farmę” wzbudziła wśród bohaterów spotkania wiele pozytywnych emocji. Nieoczekiwanie za sprawą czarów, Pani Ania i Pani Ela przybrały zwierzęcą postać. Zabawny dialog psa i kota wprowadził wszystkich w tematykę zajęć. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i radości, a rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech podczas podejmowanych działań edukacyjnych. Z pewnością dorośli uczestnicy mogli na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i poddać się fascynującej zabawie. Niektórzy z nich wykazali się niezwykłymi umiejętnościami animacyjnymi i teatralnymi opowiadając przedszkolakom historię: „Na wiejskim podwórku”. Wprawione w ruch pacynki i dobrze znane wszystkim głosy, sprawiły że na niejednej dziecięcej twarzy pojawił się szczery, szeroki uśmiech. Następnie przedszkolaki wraz z rodzicami rozwiązywały ciekawe zadania przyrodnicze. Zabawie towarzyszyły także tańce i pląsy. „Miała Baba koguta” oraz „Panie Janie” w zwierzęcej wersji językowej zachwyciły małych i dużych.  Uwieńczeniem zajęć było odśpiewanie farmerskiej ballady, a zwierzęcy dialekt pozwolił na pokonanie bariery między światami dzieci i dorosłych.

 

Dział: Aktualności

21.03.2017 r. PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU KOŁA TEATRALNEGO  „PTASIE RADIO”

            Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę oraz to, czy przyroda budzi się już z zimowego snu. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i leszczyny, pojawieniem się przebiśniegów i krokusów. Z okazji przyjścia wiosny dzieci
z grupy VIII w ramach realizacji programu przedszkolnego koła teatralnego „Ptasie Radio” przygotowały dla wszystkich przedszkolaków  przepiękne przedstawienie pt.: „Dzień dobry Wiosno!”. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Wystąpieniu towarzyszyła ogromna trema ale każdy przedszkolak dzielnie wystąpił przed zgromadzonymi w sali rówieśnikami.  Wszystkie dzieci wspaniale wystąpiły przed publicznością i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 20 marzec 2017 00:00

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE I

20.03. 2017r. ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE I

W dniu 20.03.2017r.  w grupie I „ Kotki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Zabawy z piłką”. Podczas zajęć maluchy rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały zwierzęta z wiejskiego podwórka, ćwiczyły pojęcia matematyczne, uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowo-naśladowczych. Rodzice mieli możliwość ocenienia aktywności i umiejętności swoich pociech.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2