piątek, 28 kwiecień 2017 00:00

WARSZTATY ŻYWIENIOWE W GRUPIE V i VIII

28.04.2017 r.  WARSZTATY  ŻYWIENIOWE  W GRUPIE V i VIII

Dnia 28 kwietnia przedszkolaki z grupy V i VIII wzięły udział w warsztatach żywieniowych pt.: „Pysznie, czyli zdrowo”  prowadzonych przez studentów. Dzieci poznały zasady prawidłowego odżywiania się, zapoznały się z produktami, które są źródłem witamin i minerałów oraz za co są one odpowiedzialne w naszym organizmie. Przedszkolaki miały również możliwość samodzielnie przygotować  zdrowy deser, w skład którego wchodziły nasiona chia, mleko i owoce. Szczypta zabawy, z dodatkiem pyszności i odrobiną współpracy to składniki na ciekawe zajęcia edukacyjne dla naszych milusińskich.

Warsztaty zostały przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Dziękujemy serdecznie Pani  dr Dominice Jamioł – Milc oraz studentom.

Dział: Aktualności

13.04.2017r. WIZYTA W MULTIKINIE GR. IV, V I VI NA SEANSIE „ ZAJĄC MAX RATUJE WIELKANOC”

13.04.2017r. czterolatki z grup: IV, V, i VI po raz kolejny odwiedziły szczecińskie Multikino. Tym razem miały okazję obejrzeć przygodę Maxa – małego zająca z wielkiego miasta, marzącego o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, Max postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i jego pojazd rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas.

Animacja „Zając Max ratuje Wielkanoc”, to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie pierwszorzędnej rozrywki i mądrego przesłania. Przesympatyczni futerkowi bohaterowie, świetny polski dubbing, szczypta magii i niesamowite przygody tytułowego zajączka wprowadziły przedszkolaków w świąteczny i bardzo wesoły nastrój. Uśmiechnięte buzie i ciekawe komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 00:00

KONCERT MUZYCZNY W PRZEDSZKOLU

12.04.2017 r. KONCERT MUZYCZNY  W PRZEDSZKOLU

Dnia 12 kwietnia nasze przedszkole  po raz kolejny odwiedzili artyści z Agencji Artystycznej Pro-Musica. Przy dźwiękach fantastycznej muzyki artyści przedstawili nam opowieść „O rybaku, srebrnej rybce i słonym Bałtyku”. Ciekawie opowiedziana legenda  o magicznym młynku, który wpadł do morza Bałtyckiego przybliżyła dzieciom brzmienie oraz wygląd nowych instrumentów.Dzieci, w trakcie morskiej opowieści tańczyły, naśladowały grę na poznanych instrumentach,  klaskały.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 00:00

TRALALINKI I WIETRZYKI ZWIEDZAJĄ KATEDRĘ

10.04.2017 r. TRALALINKI I WIETRZYKI ZWIEDZAJĄ KATEDRĘ

Dnia 10 kwietnia dzieci z grup VII i IX  zwiedzały bazylikę archikatedralną. Wycieczka do zabytkowego obiektu była możliwa dzięki bardzo ciekawemu projektowi, który został opracowany specjalnie dla szczecińskich przedszkolaków. Pod kierunkiem dyrektora katedry dzieci poznały ciekawe miejsca i zakamarki kościoła, dowiedziały się po co są w katedrze lasery i jak działają organy. Okazało się, że na środku nawy głównej rosło kiedyś drzewo, a w ścianie jest zamurowane serce wielkiego kompozytora. Na zakończenie zwiedzania podziwialiśmy Szczecin z wieży katedralnej, która jest najwyższym punktem widokowym.

 

Dział: Aktualności

10.04.2017 r. FINAŁ XII  EDYCJI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO

Dnia 28 marca w naszym przedszkolu odbył się półfinał konkursu literacko – plastycznego pt.: „Plastyczna przygoda dla Małych  i Dużych. Kolorowe wiersze, bajki … skandynawskie.” Na konkurs wpłynęło sześć prac konkursowych, wszystkie były bardzo ciekawe. Nasze przedszkolaki w  bardzo pomysłowy sposób  przedstawiły plastyczną interpretację utworów skandynawskich.  Spośród dostarczonych prac wybrano pięć, które wzięły udział w finale konkursu w Przedszkolu Publicznym  Nr 38 w dniu 10 kwietnia. Dzieciom i ich rodzicom ślicznie dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę. Zachęcamy do dalszego udziału w konkursach i życzymy sukcesów.

Dział: Aktualności
czwartek, 06 kwiecień 2017 00:00

SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

06.04.2017 r. SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

Dnia 6 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu znaną z telewizyjnego ekranu sędzię Annę Marię Wesołowską.  Podczas spotkania z gościem przedszkolaki z grupy VIII i IX oraz dzieci z PP Nr 30 i PP Nr 31 przypomniały sobie, że bicie kolegi, szczypanie, ciągnięcie za włosy, popychanie, zabieranie i niszczenie zabawek to nie są właściwe zachowania. Dowiedziały się, że dorosłych, którzy tak postępują nazywa się przestępcami oraz, że za każde przestępstwo grozi kara. Pani sędzia przypomniała dzieciom zasadę: „nie rób drugiemu, co tobie niemiłe”.  Następnie wspólnie z gościem przedszkolaki przytoczyły szereg okoliczności zagrażających  ich bezpieczeństwu, dowiedziały się jak radzić sobie w takich sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc. Spotkanie miało na celu  szeroko rozumianą profilaktykę kształtującą poczucie własnej wartości u każdego dziecka.

Dział: Aktualności

06.04.2017 r. SPOTKANIE  Z  PRZEDSTAWICIELAMI  SZCZECIŃSKICH  SZKÓŁ

            W dniu 6 kwietnia  w naszym przedszkolu, dla rodziców dzieci 5 i 6 – letnich, odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział pani pedagog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Nr 1 w Szczecinie oraz przedstawiciele  szczecińskich szkół podstawowych. Tematem spotkania była „Gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej”. Podczas spotkania pani Monika Zakrzewska- pedagog z Poradni, szczegółowo wyjaśniła pojęcie  gotowości szkolnej,  wymieniła przejawy zachowań  świadczące o gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki szkolnej. Omówiła poszczególne etapy rozwoju fizycznego, umysłowego i społecznego dzieci 5-6-letnich. Pani pedagog udzieliła także kilku rad, dotyczących przygotowania dzieci do pójścia do szkoły oraz zaprosiła rodziców na indywidualne spotkania i  warsztaty odbywające się w poradni. Następnie głos zabrali pozostali, zaproszeni na spotkanie goście. Przedstawiciele szkół podstawowych (Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Sportowych oraz Szkoła Podstawowa Nr 46 w Szczecinie) zaprezentowali ofertę swoich szkół, opowiedzieli  o realizowanych w placówkach programach, wyjaśnili jakie dokumenty należy złożyć z chwilą zapisywania dzieci do szkoły, a także zapoznali rodziców z harmonogramem rekrutacji.

              Rodzice mieli również możliwość zadawania pytań. Pytania dotyczyły: organizacji pracy w placówkach, żywienia, bezpieczeństwa, możliwości zapisania dzieci spoza rejonu.

 

Dział: Aktualności
czwartek, 06 kwiecień 2017 00:00

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU W PP NR 30

06.04.2017 r. FESTIWAL  PIOSENKI O ZDROWIU W PP NR 30

Dnia 6  kwietnia  dzieci z grupy V „Pstryczki” wybrały się na X Festiwal Piosenki o Zdrowiu do Przedszkola Publicznego Nr 30 „Chochlik”. W tym dniu przedszkolaki wykazały się dużą odwagą,  pokazały swoje umiejętności przed dużą publicznością, godnie reprezentując nasze przedszkole. „Pstryczki” z dużym zaangażowaniem szykowały się do festiwalu, podczas którego zaprezentowały piosenkę pt.: „Zdrowa Marcheweczka” i  zajęły I miejsce.  Jesteśmy bardzo dumni  z naszych przedszkolaków.

Dział: Aktualności
środa, 05 kwiecień 2017 22:24

DZWONEK NA OBIAD

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2