wtorek, 30 maj 2017 00:00

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE VII

30.05.2017 r. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE VII

Dnia 30 maja dzieci  z grupy VII „Tralalinki” wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły rodziców  na uroczyste świętowanie. Ten dzień był również wyjątkowy z powodu żegnania dzieci odchodzących do szkoły. Prezentowane wiersze, piosenki i tańce wywołały u wielu rodziców silne wzruszenie. Inscenizacja wiersza pt.: „Nasi tatusiowie” wywołała na twarzach  oglądających wielki uśmiech uświadamiający, jak  „bardzo ciężko” pracują na co dzień głowy naszych rodzin. Na zakończenie uroczystości na salę wjechał wielki tort ufundowany przez rodziców z napisem TRALALINKI. Fotografie, dyplomy, upominki, kwiaty, podziękowania....... jak bardzo lubimy takie dni! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie uroczystości. Dzieciom odchodzącym do szkoły życzymy samych sukcesów.

Dział: Aktualności
wtorek, 30 maj 2017 00:00

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE IV

30.05.2017 r. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE IV

Dnia 30 maja w grupie IV „Figielki”  odbyła się wspaniała uroczystość - Dzień Mamy i Taty. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności, były wiersze, tańce i piosenki. Dla naszych gości był to dzień,  w którym Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i oczywiście duma ze swoich pociech. Figielki dały z siebie wszystko, a  za trud włożony w recytację, taniec i śpiew otrzymały wspaniałe oklaski i widoczne wzruszenie w oczach rodziców, jak również uznanie od pani Dyrektor. Po występach zaprosiliśmy Rodziców do naszej sali na słodki poczęstunek,  odśpiewaliśmy piosenkę    pt.: „Kocham Cię, Ti Amo, Je t’aime” a po piosence każda Mama otrzymała różę, swój portret z opisem, własnoręcznie wykonany kwiatuszkowy wisiorek, a tata niepowtarzalną muchę… Uściskom, pocałunkom i łzom nie było końca. To był piękny dzień dla Rodziców jak i dzieci.

Dział: Aktualności

26.05.2017 r. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE V

 

„Mamo! Tato! Chodźcie z nami!

Damy Wam - łąkę.

Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.

Do wąchania, słuchania, patrzenia...

 

A do łąki dodamy życzenia.

Nawet gdy się zachmurzy na niebie,

nawet gdy się kłopotów nazbiera,

my uśmiechniemy się do siebie,

zawsze, jak dziś, jak teraz!”

 

Między innymi takimi słowami 26 maja dzieci z grupy V „Pstryczki” wyrażały swoją wdzięczność i miłość do Rodziców podczas uroczystości z okazji ich święta. Wszystkie elegancko ubrane, przejęte pięknie wystąpiły prezentując przygotowany specjalnie z tej okazji repertuar. Zaśpiewały, zatańczyły oraz przekazały swoje życzenia nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i niemieckim. Zapewniły w ten sposób kolejnych powodów do dumy oraz wzruszeń. Całość przypieczętowały nietypowym upominkiem - własnoręcznie wykonaną zawieszką, która jednocześnie pełni rolę przypomnienia o ich miłości i rozweseleniu, gdy bywa źle. Drodzy Rodzice! Jeszcze raz – życzymy uśmiechu i wielu powodów do dumy!

Dział: Aktualności
piątek, 26 maj 2017 00:00

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II

26.05.2017 r.DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II

W dniu 26 maja  dzieci z grupy II „Słowiki” świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci recytowały żartobliwe wierszyki, śpiewały skoczne piosenki, wykonywały wspólne tańce. Wszystkie Trzylatki, każdy ciut inaczej, na swój jedyny, niepowtarzalny i tylko sobie właściwy sposób, starały się słowem i ruchem wyrazić swoją miłość, radość i wdzięczność. Przedszkolaki  długo przygotowywały się pod okiem swoich pań, by ta wizyta była pełna radości i wzruszeń. Po tak wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno - wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Rodzice podziękowali za ten dziecięcy trud długimi brawami. Następnie dzieci wręczyły  własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.  Wszystko smakowało wybornie. Było słodko, miło i wesoło. Dziękujemy!

Dział: Aktualności

25.05.2017 r. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE I „KOTKI”

Dnia 25 maja w grupie I odbyło się święto Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały program a artystyczny – wiersze, piosenki, tańce. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców  zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków, całusom i uściskom nie było końca. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dział: Aktualności
czwartek, 25 maj 2017 00:00

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE III

25.05.2017 r. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE III

W dniu 25 maja w grupie III „Słoniki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki pięknie recytowanymi wierszykami, piosenkami i tańcem wyraziły swoim Rodzicom miłość i wdzięczność za dobroć, ogromne serce i cierpliwość. Oglądając wspaniałe występy swoich pociech, na twarzach Rodziców można było zauważyć dumę oraz  ogromne wzruszenie. Po występach Rodzice mieli możliwość wziąć udział w ciekawych konkursach i wesołej zabawie, następnie wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom kolorowe ramki ze swoim zdjęciem w środku.

Uroczystość była bardzo radosna i przebiegała w miłej, serdecznej i niezwykle rodzinnej atmosferze. Na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy w niej uczestniczyli.

 

 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 22 maj 2017 00:00

MUZYKA I RUCH CZYLI BAJKA BEZ SŁÓW

22.05.2017 r. MUZYKA I RUCH CZYLI BAJKA BEZ SŁÓW

Dnia 22 maja br. w Przedszkolu Publicznym Nr 31 „Żaczek” odbył się XIV Przegląd Bajki Ruchowo – Muzycznej pt.: „Muzyka i ruch czyli bajka bez słów”. Nasze przedszkole reprezentowali: Nikodem Dąbrowski, Magdalena Kiszkiel, Lena Powidzka, Ksawery Sikora, Ida Gierasimczyk, Hanna Pracz, Zofia Rudnicka, Julia Alaszewicz, Lila Makarewicz, Zofia Piela. Dzieci zaprezentowały bajkę pt.: „Brzydkie Kaczątko”, występ naszych przedszkolaków wzbudził zachwyt wśród zgromadzonej publiczności, otrzymaliśmy mnóstwo braw.  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę, a placówka dyplom. W ogrodzie przedszkola czekał na nas pyszny poczęstunek: kiełbaski z grilla i orzeźwiający sok.

Dział: Aktualności

15.05.2017 R.  WYJŚCIE DZIECI Z GRUPY  III  i IV DO KINA PIONIER

Dnia 15 maja grupa III „Słoniki” i IV „Figielki”, wybrały się do najstarszego kina w Szczecinie – Pionier, na film animowany pt.: ,,Riko prawie bocian”. Przed rozpoczęciem seansu dzieci zwiedziły wszystkie sale. Pani przewodnik opowiedziała nam  historię kina, przedstawiła  także zabytkowe rekwizyty tj. pianino, rzutnik. Była to niesamowita lekcja historii. Po krótkim wstępie udaliśmy się do sali w której obejrzeliśmy bajkę. Mała, kameralna sala wprowadziła wszystkich w prawdziwie bajkowy nastrój. Bajka bardzo zainteresowała dzieci. Przedszkolaki z radością oglądały przygody małego wróbelka, który myślał, że jest bocianem. Bajka niosła bardzo ciekawy przekaz. Dzieci zrozumiały, że każdy ma w życiu jakieś określone role i, że zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. Po bajce wyruszyliśmy na spacer do przedszkola. Przy okazji spaceru oglądaliśmy ruch uliczny i obserwowaliśmy znaki drogowe. To była niesamowita wyprawa.

Dział: Aktualności
piątek, 12 maj 2017 00:00

ŚMIECH I ZABAWA TO FAJNA SPRAWA

12.05.2017 r. ŚMIECH I ZABAWA TO FAJNA SPRAWA

W piątek 12 maja, dzieci z grupy VIII „Wielorybki”  wybrały się na Miejski Stadion Lekkoatletyczny, na dzień sportu pod hasłem „Śmiech i zabawa to fajna sprawa”. Przedszkolaki wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych (skok w dal, rzut woreczkiem na odległość, gry zespołowe „Zbijak” i piłka nożna, tor przeszkód) oraz zabawach bieżnych (przejście przez tunel, jazda na rowerze, bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przeszkodami) prezentując wysoki poziom umiejętności i sprawności ruchowej. Wielorybki z wielkim zaangażowaniem brały udział w każdej konkurencji. Podczas całego spotkania najważniejsza była przede wszystkim dobra zabawa, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, jak i integrowanie się dzieci z grup przedszkolnych. W tym dniu każdy był zwycięzcą. Nasi milusińscy otrzymali medale, a przedszkole puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Spotkanie było świetnym przykładem dobrej zabawy. Z imprezy wracaliśmy zmęczeni ale usatysfakcjonowani i  z uśmiechami na twarzach.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2