czwartek, 29 czerwiec 2017 00:00

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE II

29.06.2017 r. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE II

Na dworze robi się coraz cieplej , słońce daje nam wszystkim odczuć, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje. A skoro wakacje, to również pożegnanie przedszkola. Dnia 29 czerwca w naszym przedszkolu 3 –latki z grupy II „Słowiki” przygotowały kolejny wspaniały pokaz swych umiejętności, czyli występy artystyczne dla Rodziców. Myślą przewodnią wspólnego występu była podróż pociągiem. Przedszkolaki odwiedziły różne miejsca: łąkę, las, góry, morze…Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć dzieci w roli  tańczących żabek, rybek i pszczółek oraz galopujących  koników. Przedszkolaki zatańczyły także  „Zbójnickiego” i taniec morski.  Goście dopingowali brawami wszystkich artystów.  Po części artystycznej dzieci dostały pamiątkowe dyplomy.  Przedszkolaki pięknym wierszem  pożegnały  także panią Małgosię, która od przyszłego roku szkolnego obejmie  stanowisko wicedyrektora przedszkola i nie będzie  już prowadzić grupy, oraz panią Wioletkę, która jako pomoc nauczyciela będzie się opiekować  kolejnymi maluszkami. Nie zabrakło również serdecznych uścisków i podziękowań od Rodziców dla wszystkich pań. Wielką niespodzianką był dla dzieci wspaniały i przepyszny tort, który zajadały ze smakiem.  Teraz już nastał czas beztroski wakacyjnej! Dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazaną życzliwość i wspaniałą współpracę.

Dział: Aktualności
środa, 28 czerwiec 2017 00:00

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE III

28.06.2017 r. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE III

Dnia 28 czerwca w grupie III Słoniki odbyło się uroczyste zakończenie roku. Wszystkie przedszkolaki elegancko ubrane zaprezentowały przed publicznością wspaniałe wakacyjne wiersze oraz piosenki. Podczas uroczystości dzieci dziękowały swoim wychowawczyniom za miniony rok pracy. Również wyraziły swoją wdzięczność i pożegnały odchodzące z naszej grupy Panie Ole (Aleksandrę Rzepecką i Aleksandrę Kuczyńską). Uroczystość zwieńczyło podziękowanie rodziców dla pań nauczycielek. Cała uroczystość była bardzo wspaniała.

Dział: Aktualności
wtorek, 27 czerwiec 2017 00:00

WYCIECZKA GRUPY V DO FOLWARKU PODKOWA

27.06.2017 r. WYCIECZKA GRUPY V DO FOLWARKU PODKOWA

Dnia 27 czerwca dzieci z grupy V „Pstryczki” na zaproszenie Pani Anny Sakowskiej  - Mamy  Mariki, wybrały się  wycieczkę do Folwarku „Podkowa”.  Tego dnia, dzień  w przedszkolu dla „Pstryczków”  zaczął się szybciej, od razu po śniadaniu czekał na nas autobus, który pomógł nam zorganizować Pan Dariusz Wołoszczuk – tata Aleksandra. Na terenie Folwarku przedszkolaki zwiedzały tzw. boksy ze zwierzętami. Zobaczyliśmy  między innymi: małpy, bażanty, osły, zebry, alpaki, króliki, jeżozwierze, konie, pawie, owce i wiele innych ciekawych gatunków zwierząt. Marika wraz ze swoją mamą przygotowały dla nas kilka niespodzianek - słodki poczęstunek w postaci tortu i ciasta oraz wspaniałą zupę pomidorową, którą  ze smakiem zajadły wszystkie przedszkolaki. Resztę dnia spędziliśmy na placu zabaw gdzie na dzieci czekały dmuchane zamki, trampoliny, karuzele, tory przeszkód. W tym dniu na twarzach „Pstryczków” gościł uśmiech i zadowolenie. Wizyta na Folwarku Podkowa dał nam  możliwość oderwania się od zgiełku miasta, poprzez kontakt z naturą oraz wieloma gatunkami rzadko spotykanych zwierząt i ptaków Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i pomoc w zorganizowaniu wycieczki. 

Dział: Aktualności
niedziela, 25 czerwiec 2017 22:53

"MĄDRZE ZNACZY BEZPIECZNIE ..."

 

 

Dział: Aktualności
niedziela, 25 czerwiec 2017 22:40

ZAWODY SPORTOWE

Dział: Aktualności
czwartek, 22 czerwiec 2017 00:00

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA W GRUPIE IX

22.06.2017 r. POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA W GRUPIE IX

Dnia 22 czerwca przedszkolaki z grupy IX pożegnały rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęto tańcem poloneza, który zachwycił zgromadzonych gości. Następnie dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, recytowały wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, śpiewały piosenki. Swoim występem przedszkolaki podziękowały wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi za troskę i trud wychowania. Wychowankowie, którzy opuszczają przedszkolne mury otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i kubki, ufundowane przez Radę Rodziców.

Dział: Aktualności
wtorek, 20 czerwiec 2017 00:00

PROJEKT MÓJ PIERWSZY DZIENNICZEK

20.06.2017 r. PROJEKT MÓJ PIERWSZY DZIENNICZEK

W dniu 20 czerwca przedszkolaki z grupy IX „Wietrzyki” wzięły udział w projekcie pt.: „Mój pierwszy dzienniczek”, czyli polonez na Jasnych Błoniach.  Tego dnia dzieci ubrane w odświętne stroje wyruszyły do Urzędu Miasta, by wspólnie z kolegami z innych szczecińskich przedszkoli zaprezentować  poloneza i tym samym pożegnać rok szkolny 2016/2017. Taneczne umiejętności dzieci podziwiał Prezydent Miasta Krzysztof Soska, przedstawiciele Kuratorium i Wydziału Oświaty. Każdy przedszkolak otrzymał dzienniczek szkolny z rąk Pana Prezydenta, z życzeniami  dalszych sukcesów  w szkole.

Dział: Aktualności
środa, 14 czerwiec 2017 00:00

FLAŻOLETOWY KONCERT

14.06.2017 r. FLAŻOLETOWY KONCERT

14.06. w Przedszkolu gościliśmy małych muzyków. Przedszkolaków z grup: IV, V i VI odwiedzili uczniowie z klasy II, Szkoły Podstawowej nr 51, którzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Młodzi artyści, pod kierunkiem Pani Barbary Łoziuk, zagrali kilka utworów na flażoletach, prostych i bardzo wdzięcznych instrumentach dętych. Grze towarzyszył również śpiew, który wzbogacił wiosenno-letni koncert. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wsłuchiwały się w treści piosenek, niektórzy włączali się we wspólne muzykowanie. 

Po występie, uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią zostali zaproszeni do sali grupy VI "Dyzie". Artystom w podziękowaniu wręczono słodkie upominki. Była także okazja do wspólnej zabawy, którą dzieci ze szkoły przyjęły z ogromnym entuzjazmem. 

Jeszcze raz dziękujemy Pani Barbarze za flażoletowe muzykowanie i zapraszamy ponownie.

 

Dział: Aktualności
wtorek, 13 czerwiec 2017 00:00

ZABAWY SPORTOWE „SPORT W KOLORACH”

13.06.2017 r.  ZABAWY SPORTOWE „SPORT W KOLORACH”

Dnia 13 czerwca przedszkolaki z grupy V „Pstryczki” na zaproszenie Przedszkola Publicznego Nr 4 wybrały się na zawody sportowe. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji sportowych między innymi: krótki mecz piłki nożnej, tory przeszkód, kącik plastyczny „sport to zdrowie”.  Każdy „Pstryczek” mógł zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych,  z rówieśnikami z innych zaproszonych placówek. Ten dzień był dla dzieci pełen nowych doświadczeń i ciekawych wrażeń. Do przedszkola wróciliśmy z pucharem oraz dyplomem za zajęcie I miejsca. Otrzymaliśmy także gry planszowe, które poszerzą naszą kolekcję grupową.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2