wtorek, 31 październik 2017 00:00

DZIEŃ DYNI W GRUPIE V "PSTRYCZKI"

31.10.2017 r. DZIEŃ DYNI W GRUPIE V ,, PSTRYCZKI ”

W grupie ,,Pstryczków” dzień 31 października  był dniem niecodziennym, a wręcz dyniowym. Z tej okazji nasza sala zmieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy oraz czarny. Dzieci dowiedziały się co kryje w środku dynia, jakie pyszności można z niej przygotować, jak smakują jej pestki oraz zupa- krem z dyni. Dzień spędziliśmy na wesołej zabawie, każdy przedszkolak pokonał dyniowy slalom i spróbował swoich sił w niezwykłych kręglach. Nie zabrakło również dyniowych łamigłówek, czyli zabaw matematycznych z użyciem dyń. Przeliczaliśmy, układaliśmy od najwiekszej do najmniejszej oraz klasyfikowaliśmy dynie wg wielkości i koloru.  Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i wspólnej zabawy.

Dział: Aktualności
wtorek, 31 październik 2017 00:00

FLAGI EUROPEJSKIE W WYKONANIU WIELORYBKÓW

FLAGI EUROPEJSKIE W WYKONANIU WIELORYBKÓW

W październiku w grupie Wielorybków odbył się projekt zatytułowany „Flagi Europy”. Jeszcze we wrześniu przygotowaliśmy listę dwudziestu pięciu europejskich państw - zaczynając od Polski, kończąc na Litwie. Zadaniem dzieci było wykonanie w domu, wraz z rodzicami lub innymi członkami rodziny, flagi danego państwa europejskiego. Technika oraz format flagi były dowolne. Projekt zakończył się sukcesem. Każde z dzieci miało okazję opowiedzieć o wyglądzie swojej flagi oraz przedstawić kilka ciekawych informacji dotyczących kraju. Dowiedzieliśmy się, między innymi, jakie są stolice państw oraz jakie większe rzeki przepływają przez omawiany kraj. Nie zabrakło również innych ciekawostek - wiemy już skąd pochodzą Asterix i Obelix, w jakim kraju powstała bajka Krecik oraz w jakim kraju tańczy się flamenco. Październikowy projekt był dla dzieci nie tylko okazją do rozwijania umiejętności plastycznych i poszerzania wiedzy dotyczącej krajów europejskich, ale i jednym z pierwszych wystąpień przed większą grupą osób.

Dział: Aktualności
piątek, 27 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁONIKA

27.10.2017 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁONIKA

Dzieci z grupy III „Słoniki” mają za sobą bardzo ważne wydarzenie – „Pasowanie na Słonika”. Była to uroczystość, po której każde z dzieci zostało oficjalnie „średniakiem”. Dzieci z wielką ochotą i zaangażowaniem uczyły się wierszyków, piosenek i tańców pod kierunkiem wychowawczyń, Pani Marzeny i Pani Oli, jak również nauczyciela rytmiki - Pana Andrzeja oraz nauczyciela języka niemieckiego - Pana Emila .

Gdy nadszedł dzień 27 października 2017r. przedszkolaki zaprezentowały zdobyte wiadomości i umiejętności przez licznie przybyłymi gośćmi. Każdy występ rodzice nagradzali gromkimi brawami, gdyż przedszkolaki zachowywały się jak prawdziwi aktorzy. Występy zostały urozmaicone o ciekawe układy taneczne do piosenek „Owocowy Rap” i „Kolorowy deszcz” oraz do piosenek zaproponowanych przez Pana Andrzeja. Dzieci wyrecytowały również wiersz w języku niemieckim. Na końcu występów przedszkolaki powiedziały „przysięgę przedszkolaka”, po której Pani Dyrektor Lena Krzykawska rozpoczęła ceremonię pasowania kładąc na ramieniu każdego dziecka duży, czerwony ołówek. Wychowawczynie za dzielną postawę podczas uroczystości wręczyły w nagrodę dzieciom paczki z niespodziankami. Wszystkim rodzicom gratulujemy zdolnych, odważnych dzieci i dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości.

Dział: Aktualności
piątek, 27 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA STARSZAKA - WIELORYBKA

27.10.2017 r. PASOWANIE NA STARSZAKA - WIELORYBKA

Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani,

Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie.”

Takimi słowami dzieci sześcioletnie oraz pięcioletnie z grupy VIII „Wielorybki” powitały przybyłych gości na uroczystość Pasowania na Starszaka, która odbyła się w dniu 27 października 2017 r. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki i zabawy taneczne. Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani, pomagać kolegom, pięknie zjadać posiłki i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom Pasowania na Starszaka  oraz odznakę Starszaka 2017. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczny udział w uroczystości Pasowania na Starszaka i wspólną zabawę.

Dział: Aktualności
piątek, 27 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - PSTRYCZKA

27.10.2017 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – PSTRYCZKA

27 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla Pstryczków – Pasowanie na Pstryczka. W tym wyjątkowym dniu dzieci zaprezentowały swoim najbliższym piosenki, wiersze i tańce, do których pilnie przygotowywały się przez poprzedni miesiąc. Swoim zachowaniem potwierdziły, że świetnie czują się w przedszkolu. W dalszej części tego wydarzenia grupa V złożyła uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili, każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

Dział: Aktualności
czwartek, 26 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - KOTKA

26.10.2017 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - KOTKA

MAMO, TATO JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!

Dzień 26 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z grupy I „Kotki” oraz ich rodziców. Tego dnia właśnie odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym dowód jak wiele już potrafią. Były piosenki, wiersze a nawet skomplikowane układy taneczne. Po części artystycznej dzieci obiecały w obecności zgromadzonych gości oraz Pani Dyrektor, że od tej chwili będą już zgodnie się bawić, przychodzić każdego dnia z uśmiechem na twarzy, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz zdrową przekąskę w postaci jabłuszka, bowiem zdrowe nawyki żywieniowe należy kształtować od małego.

Dział: Aktualności
czwartek, 26 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - DYZIA

26.10.2017 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - DYZIA

Dzień 26 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z gr. VI. Tego właśnie dnia  odbyła się uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której „ Dyzie” zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wiersze, zabawy ruchowe  i tańce. Po części artystycznej, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka - Dyzia. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, symbol grupy – naklejkę  oraz mały upominek. Wszystkim zebranym gościom podobał się przygotowany występ. W tym dniu na wielu twarzach gościł uśmiech i pojawiły się łzy wzruszenia. Jako wychowawczynie grupy chciałybyśmy jeszcze raz podziękować za tak liczne przybycie, dobre słowo i wsparcie…

Dział: Aktualności
czwartek, 26 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA STARSZAKA W GRUPIE IX

26.10.2017 r. PASOWANIE NA STARSZAKA W GRUPIE IX

W dniu 26 października grupa IX „Wietrzyki” przystąpiła do uroczystego „Pasowania na Starszaka”. Dzieci zaprezentowały utwór „Dwa wiatry” Juliana Tuwima, nawiązując tym samym do nazwy grupy. Przedszkolaki wspaniale tańczyły i śpiewały zachwycając swoim występem licznie zgromadzaną publiczność. Najbardziej wzruszającym momentem podczas uroczystości było wystawienie flagi Polski w honorowej asyście trójki przedszkolaków oraz odśpiewanie Hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Starszaki wykazały się znajomością aż czterech zwrotek Hymnu, czym zaskoczyły swoich Rodziców. Następnie Pani Dyrektor przystąpiła do uroczystego „Pasowania na Starszaka”.

Dział: Aktualności
czwartek, 26 październik 2017 00:00

WIELORYBKI WITAJĄ JESIEŃ NA SPORTOWO

26.10.2017 r. WIELORYBKI WITAJĄ JESIEŃ NA SPORTOWO

26 października dzieci z grupy VIII wzięły udział w imprezie sportowej z cyklu „EKO PRZEDSZKOLAK 2017”. Spotkanie odbyło się w hali Arena przy ulicy Szafera, pod hasłem „Sportowe powitanie jesieni z mistrzem sportu”. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, takich jak rzucanie piłką do kosza, przerzucanie piłką przez siatkę, czy też w wyścig z przeszkodami. Wśród zaproszonych gości byli, między innymi, siatkarka Maria Liktoras oraz pływak Mateusz Sawrymowicz, z którymi udało nam się zrobić wspólne zdjęcie. Wysiłek dzieci został nagrodzony złotymi medalami oraz słodkim poczęstunkiem.

Dział: Aktualności
środa, 25 październik 2017 00:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁOWIKA

25.10.2017 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁOWIKA

25.10.2017 r. odbyło się wielkie wydarzenie w grupie II. Na ten dzień, dzieci czekały już od września. W obecności rodziców, Pani  Dyrektor przystąpiła do uroczystości
,, Pasowania  na  Słowika" . W  miłej  i  radosnej  atmosferze  dzieci popisały  się  tańcem, piosenką, wierszem, a także  wiedzą  o  naszym  przedszkolu.  Za wszystko otrzymały  gromkie  brawa, podziw  i  zadowolenie  wszystkich zgromadzonych. Na  pamiątkę  zabrały  ze  sobą dyplomy  i  ,,Zdrową  przekąskę".

Dział: Aktualności
Strona 1 z 3