piątek, 29 wrzesień 2017 00:00

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE XI

29.09.2017 r. DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE XI

Dzień 29 września  był wyjątkowym dniem w grupie XI ,,Rzepki”, ponieważ tego dnia obchodzony był  Dzień Chłopaka. Na początku dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat”, po czym  Panie poczęstowały wszystkich chłopców cukierkami. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach i zabawach, gdzie największą atrakcją był taniec „Idziemy do Zoo”. Na zakończenie dnia dziewczynki wręczyły chłopcom wspaniałe dyplomy.

 

Dział: Aktualności

28.09.2017 r.  WIZYTA WIELORYBKÓW I WIETRZYKÓW W TEATRZE  LALEK PLECIUGA

Dnia 28 września dzieci z grupy VIII oraz IX wybrały się do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl pt.: „Wodna opowieść”. Już pierwsze minuty przedstawienia pozwoliły przedszkolakom na zanurzenie się w głębinach oceanu, a dzięki wodnej scenerii dało się odczuć morski klimat. Dzieci z uwagą obserwowały to, co działo się na scenie. Było mnóstwo ruchu, również wśród dzieci na widowni, oraz rekwizytów, które dzieci mogły dotknąć. Spektakl był wzruszającą historią przyjaźni między małą rybką Frankiem i kijanką Tosią, którzy zostali przyjaciółmi zaraz po swych narodzinach. Od samego początku spędzali każdą chwilę razem. Wspólnie się bawili oraz przemierzali wodne głębiny. Jednak z upływem czasu, Tosia zaczęła mieć trudności z ciągłym przebywaniem pod powierzchnią. Było to związane z jej dorastaniem - przebywając w wodnej głębinie miała problem z oddychaniem. Niepokój związany z tą sytuacją wzrastał, gdy inne wodne istoty z otoczenia wciąż powtarzały, że przyjaźń między rybką i żabką jest zupełnie niemożliwa, wręcz nienaturalna. Mimo wszelkich przeciwności, Franek i Tosia nie utracili łączącego ich uczucia. Spektakl sprawił dzieciom dużą przyjemność, zwłaszcza, że miały okazję obserwować go z pierwszych rzędów widowni. Po zapaleniu świateł przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami, po czym udały się z powrotem do przedszkola.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 00:00

POWITANIE JESIENI W GRUPIE V

25.09.2017 r. POWITANIE JESIENI W GRUPIE V

Dnia 25 września grupa V „PSTRYCZKI” przywitała jesień. Dzięki hojnym darom rodziców w postaci kasztanów, liści i szyszek, w naszej sali powstał piękny kącik przyrodniczy. Został on stworzony wspólnymi siłami dzieci, a jesienne dary zostały omówione i wnikliwie obejrzane podczas rozmowy o witającej nas porze roku. Następnie Pstryczki wybrały się na spacer, którego celem było szukanie oznak jesieni. Bystre oczka Pstryczków nie zawiodły! Dostrzegły one mnóstwo symboli nowej pory roku, wskazując liście, jarzębinę, szyszki oraz zwróciły uwagę na jesienną aurę. Zwinne rączki dzieci nazbierały kolorowych liści i kasztanków, tym samym wzbogacając naszą salę o jesienne dary. Po spacerze nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw i tańców w rytm tematycznej muzyki.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 00:00

KOTKI I TRALALINKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

25.09.2017 r. KOTKI  I TRALALINKI  WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ!

25 września Przedszkolaki z grupy I oraz VII odwiedził niesamowity gość. Z wielkim koszem, pełnym przeróżnych darów, progi przedszkola przekroczył nie kto inny jak Pani Jesień. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat przyniesionych przez nią darów. Największy problem stanowiło odróżnienie pietruszki od marchwi, jednak pod bacznym okiem i niewielką pomocą „królowej kolorowych liści” dzieci szybko nauczyły się rozróżniać te dwa warzywa.  Po zagadkach słownych i sensorycznych, które angażowały wszystkie zmysły przedszkolaków, dzieci wspólnie z Jesienią zatańczyły jesienny taniec. Pozostaje nam trzymać mocno kciuki aby każdy kolejny dzień tej pory roku był tak jak dziś, kolorowy i pełen uśmiechu.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 00:00

JESIENNY BAL W GRUPIE SŁONIKÓW

25.09.2017 r. JESIENNY BAL W GRUPIE SŁONIKÓW

W poniedziałek  25 września w grupie III  odbył się Bal Jesienny. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, w jarzębinowych koralach, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa - Pani Jesieni. Pani Jesień dla dzieci przygotowała moc atrakcji. Były zagadki na rozpoznanie poprzez dotyk  darów jesieni oraz warzyw i owoców. Były tańce w kółeczku, wężyk, taniec rączek i taniec z listkiem. Wszystkie dzieci wzięły udział w quizie o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości . Na zakończenie Balu Pani Jesień zaprosiła dzieci do pożegnalnego tańca oraz na słodki poczęstunek.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 00:00

POWITANIE JESIENI W GRUPIE XIII

25.09.2017 r. POWITANIE JESIENI W GRUPIE  XIII

Dnia 25 września dzieci z grupy XIII „Ptaszki” powitały kolorową Jesień.  Gorąco przyjęta nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby. Przedszkolaki wspólnie z paniami przygotowały w sali jesienny kącik, który jest pełen cudownych darów jesieni.  W związku z tym, iż Jesień to najbardziej kolorowa pora roku, Ptaszki wraz z Paniami wykonały doświadczenia związane z powstawaniem koloru pomarańczowego – poprzez wymieszanie farb oraz poprzez rozpuszczanie bibuły w wodzie. Wspólnym zabawom i radości w tym dniu nie było końca. Wśród dzieci z grupy XIII „Jesień kolorami się mieni”!

Dział: Aktualności
piątek, 22 wrzesień 2017 00:00

RZEPKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

22.09.2017 r. RZEPKI  WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ!

Zgodnie z tradycją, dnia 22 września przedszkolaki z grupy XI „Rzepki” obchodziły pierwszy Dzień Jesieni. W klimat jesiennej pory wprowadził nas kosz obfitych darów, który zostawiła u nas Pani Jesień, a także jesienna muzyka. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały listu od Pani Jesieni oraz świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek i szeregiem zadań zamieszczonych w liście. Tego dnia w grupie XI było radośnie i kolorowo.

Dział: Aktualności
piątek, 22 wrzesień 2017 00:00

BAL JESIENNY W GRUPIE VIII

22.09.2017 r. BAL JESIENNY W GRUPIE VIII

„Jesienią, jesienią lecą liście na ziemię, lecą jabłka czerwone, liście żółtozielone. Jesienią, jesienią lecą z drzewa na ziemi wielkie, twarde kasztany, w liściach leżą schowane”- słowa tego  wiersza  od kilku dni rozbrzmiewają w naszym przedszkolu. W dniu 22 września  w  grupie VIII „Wielorybki” odbył się Bal Jesienny.  Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. Celem imprezy było wzbogacenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym dniu przedszkolaki ubrane były w koszulki w kolorze pomarańczowym a salę ubarwiły kolory jesieni. Wielorybki odwiedziła Pani Jesień. Wraz z Panią Jesienią dzieci bawiły się przy jesiennych piosenkach, brały udział w wielu wesołych zabawach i konkursach, dowiedziały się jakie skarby przynosi Jesień oraz jak zmienia się przyroda w tej porze roku, wykonały prace plastyczne. Na zakończenie balu Przedszkolaki wykonały przepiękne jesienne kosze, które ozdobiły kącik przyrodniczy.

Dział: Aktualności
piątek, 22 wrzesień 2017 00:00

CUDACZKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

22.09.2017 r. CUDACZKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

Dnia 22.09.2017r. grupa X „CUDACZKI” przywitała Panią Jesień. Tydzień wcześniej, dzieci zostały poproszone o szukanie pojawiających się darów jesieni podczas spacerów z rodzicami, i przyniesienie ich na piątkowe zajęcia. Cudaki nie zawiodły! Dzieci przyniosły bardzo dużo oznak jesieni, m.in. kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki czy jarzębinę, które następnie były omówione i dokładnie obejrzane podczas rozmowy o porze roku, która właśnie nadeszła. Następnie zabawom z kasztanami nie było końca. W między czasie, powstało także „jesienne drzewo”, które dzieci stworzyły własnymi dłońmi.  Na zakończenie dnia pełnego atrakcji Cudaczki poszły na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Dzieci na każdym kroku dostrzegały pojawiające się zmiany w przyrodzie  i wróciły do przedszkola z darami jesieni, kasztanami i kolorowymi liśćmi, które znalazły podczas spaceru.

Dział: Aktualności

21.09.2017 r. WIZYTA DZIECI Z GRUPY II, III i IV W TEATRZE  LALEK PLECIUGA

Dnia 21 września dzieci z grupy II, III i IV wraz z wychowawczyniami wybrały się spacerkiem do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt.: „Trzy bajki o smoku” w  reżyserii Dariusza Kamińskiego.Po dotarciu na miejsce, szybko przypomnieliśmy sobie o zasadach panujących w miejscu publicznym, jakim jest teatr. Następnie udaliśmy się na salę, gdzie zajęliśmy miejsca przy samej scenie. Gdy rozbrzmiał trzeci dzwonek, wszelkie hałasy ucichły. Zaczęło się przedstawienie. Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów.  W jednej minucie przenieśliśmy się do niezwykłej krainy. Spektakl opowiadał o matrymonialnych perypetiach trzygłowego smoka i trzech księżniczek: kapryśnej Sabinki, płaczliwej Paulinki oraz rezolutnej Justynki. Trzygłowy smok postanowił się ożenić z prawdziwą księżniczką. Najpierw wybrał sobie na żonę Sabinkę - ta jednak okazała się być bardzo kapryśną i niesympatyczną dziewczynką. Potem oświadczył się Paulince - ale Paulinka to okropna beksa, która płacze z każdego powodu, a nawet i bez powodu! Wreszcie smok zdecydował: to Justynka będzie jego żoną. Jednak rezolutna i inteligentna Justynka wcale nie miała ochoty na takie małżeństwo, użyła więc tajemnej broni: matematyki. Smok stanął przed prawdziwym wyzwaniem: miał policzyć swoje głowy. To wcale jednak nie było dla niego takie łatwe. Niezwykle ciekawa była scenografia, oraz efekty dźwiękowe spowodowały, że sztuka była bardzo interesująca. Aktorzy zostali nagrodzenia przez widownię gromkimi brawami. Po zakończonym spektaklu udaliśmy się  dobrych nastrojach do przedszkola. Wyjście do Teatru Lalek „Pleciuga” zaliczamy do udanych. Z pewnością wybierzemy się jeszcze  na niejeden spektakl.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2