31.01.2018r. BAL KARNAWAŁOWY W KRAINIE MAŁEGO PROJEKTANTA”  GRUPA V, VIII, IX

     Dnia 31 stycznia 2018 r. w grupie Pstryczków, Wielorybków i Wietrzyków odbył się bal karnawałowy z ekologicznym pokazem mody. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość przygotowania ekologicznych strojów, wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, rolek po papierze toaletowym, tektury, plastikowych butelek, nakrętek, a następnie zaprezentowania ich na przedszkolnym wybiegu.

     W pokazie mody wzięło udział ok. 70 dzieci z trzech grup przedszkolnych. Pod uwagę, przy ocenie strojów uwzględniono: pomysłowość, staranność wykonania, odpowiedni dobór materiałów oraz prezentację. Pokaz rozpoczęły dzieci najmłodsze 4-5-latki z grupy V „Pstryczki” pod czujnym okiem p. Katarzyny Suchorzepy.

    Uczestnicy pokazu dumnie prezentowali swoje przebrania na wybiegu. Największe emocje wśród oglądających pokaz przedszkolaków, wywołały stroje rycerzy wykonane z kartonu, sukienki stworzone z worków na śmieci lub gazet, biżuteria z nakrętek, srebrny robot czy precyzyjnie wykonane auto.

    Jury po burzliwych obradach wyłoniło najlepszych, chociaż okazało się, że wszystkie projekty były wspaniałe i zasługują na nagrodę.

   Przewodnicząca jury, p. Anna Ogrodnik ogłosiła wynik. Oto zwycięzcy:

W grupie V:

I miejsce: Maciej Mazurowski

W grupie VIII:

I miejsce: Milena Pietrus

W grupie IX:

I miejsce: Daniel Urbański

     Po indywidualnych pokazach odbyły się zawody sportowe, konkursy taneczne oraz quiz ekologiczny. Nie zabrakło wspólnych tańców przy smerfowej muzyce. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

     Wszystkim rodzicom dziękujemy za pełne zaangażowanie i przygotowanie przebrań dla dzieci.

Dział: Aktualności
wtorek, 30 styczeń 2018 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA VII

30.01.2018r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA VII  „TRALALINKI”

30 stycznia 2018r. w grupie VII „Tralalinki” odbył się TELETURNIEJ DLA BABCI I DZIADKA. Tego dnia przedszkolaków odwiedzili bardzo wyjątkowi goście. Tralalinki zaprosiły swoje babcie oraz dziadków, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Bardzo wyrównana rywalizacja drużyn wnuczek i wnuczków sprawiła ogromną radość wszystkim widzom. Program telewizyjny, w którym wystąpiły wnuczęta wprawił w znakomity humor i wyłonił BABCIĘ I DZIADKA ROKU. Oczywiście tytuł ten otrzymał każdy z zaproszonych. Telewizyjne show wzbogaciły aranżacje muzyczno-ruchowe. Największy aplauz zdobyła poleczka „DZIADEK”.

W czasie występu artystycznego, przy aromatycznej kawie i herbacie, babcie i dziadkowie mogli częstować się wypiekami przygotowanymi przez rodziców przedszkolaków. Później kosztowali je wraz z wnukami.

Nie zabrakło także upominków, którymi były świeczniki. Do ich wykonania dzieci wykorzystały płyty CD i ziarna kawy. Efektownie przygotowana uroczystość oraz prezenty wprawiły w zachwyt i wywołały wiele uśmiechu i wzruszenia.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 29 styczeń 2018 00:00

KONCERT MUZYCZNY "NOWY ROK I 12 MIESIĘCY"

29.01.2018r. KONCERT MUZYCZNY „NOWY ROK I 12 MIESIĘCY”

Dnia 29 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu odbył się bajkowy koncert muzyczny pt. ,,Nowy Rok i dwanaście miesięcy". Wykonawcami byli muzycy z Agencji Artystycznej Pro Musica. Dzieci aktywnie i z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o detektywie, który musiał z pomocą 12 miesięcy odszukać Nowy Rok. Przedszkolaki poznały wygląd i budowę takich instrumentów jak puzon, klarnet oraz flet poprzeczny. W trakcie koncertu zostały wprowadzone zarówno elementy edukacyjne jak i ruchowe. Dla wszystkich dzieci była to świetna zabawa połączona z nauką. Na zakończenie dzieci nagrodziły muzyków głośnymi brawami.

Dział: Aktualności
piątek, 26 styczeń 2018 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA III

26.01.2018r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA III „SŁONIKI”

       26 stycznia był wyjątkowym i radosnym dniem dla dzieci z grupy III. W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której „Słoniki” zaprezentowały dla swoich bliskich od dawna przygotowywany program artystyczny.

Tego dnia przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Dziadkowie naszych „Słoników” licznie przybyli na uroczystość.  Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały się w okolicznościowych wierszach, piosenkach i inscenizacji, zatańczyły również wesoły taniec „Rock and roll”. Goście byli niezwykle poruszeni. W oczach niektórych, można było nawet dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami i ciastkami.

To spotkanie było naprawdę wyjątkowe, pełne uśmiechów, wzruszeń i radości .

WIWAT BABCIU! WIWAT DZIADKU! ŻYJCIE W ZDROWIU NAM 100 LAT!

 

Dział: Aktualności
piątek, 26 styczeń 2018 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA V

26.01.2018r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA V „PSTRYCZKI”

Dnia 26 stycznia w grupie V „Pstryczki”, odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Dzieci od rana przeżywały to wydarzenie, był to dzień pełen emocji, zabawy i niespodzianek. Przedszkolaki przywitały swoich Dziadków wspaniałym występem, przedstawiając swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ. Po grupowych występach przedszkolaki w podziękowaniu za troskę wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty, a także uraczyli ich słodkim całusem. W znakomitym nastoju zasiedliśmy wspólnie do słodkiego poczęstunku.

Dział: Aktualności
piątek, 26 styczeń 2018 00:00

FESTIWAL MATEMATYCZNYCH CIEKAWOSTEK

24-26.01.2018r. FESTIWAL MATEMATYCZNYCH CIEKAWOSTEK

W dniach 24-26 stycznia w naszym Przedszkolu, odbył się Festiwal Matematycznych Ciekawostek. W tym czasie, zarówno dzieci jak i rodzice, mogli obejrzeć oraz wypróbować materiały i przybory służące do pomiaru różnych wielkości fizycznych. Były między innymi szkolne ekierki, linijki i cyrkle, wagi, miarki krawieckie, liczydła matematyczne i kalkulatory, a także termometry i przyrządy do odmierzania czasu. Osoby zainteresowane festiwalem, korzystając z tablicy informacyjnej, mogły przeczytać jak nazywają się dane przedmioty oraz dowiedzieć się do czego właściwie się ich używa. Nie zabrakło również ciekawostek na temat prezentowanych przyborów. Wiemy już, między innymi, kiedy po raz pierwszy użyto liczydła, skąd pochodzi termometr oraz jakie są rodzaje wag.

Festiwal cieszył się niemałą popularnością, przede wszystkim wśród dzieci, które mogły samodzielnie wypróbować wszystkie przedmioty.

Dział: Aktualności
środa, 24 styczeń 2018 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA XII

24.01.2018r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. XII „SAMOSIE”

      Dnia 24 stycznia 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Grupa XII „Samosie” zaprosiła tego dnia, jakże ważnych dla przedszkolaków gości, Babcie i Dziadków.  Dzieci odważnie przywitały wszystkich obecnych na sali, po czym odbył się niezwykle wzruszający program artystyczny, który dzieci przygotowały razem z paniami i nie tylko. Przedszkolaki pięknie zatańczyły, recytowały i śpiewały dla swoich dziadków, którzy nie ukrywali emocji, zachwytu i wzruszenia. Po wręczeniu własnoręcznie zrobionych przez dzieci upominków, dziadkowie i babcie zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przy którym można było podzielić się wrażeniami.

Dział: Aktualności

24.01.2018r. ABSOLWENT NASZEGO PRZEDSZKOLA Z KONCERTEM W GRUPIE IX

24 stycznia odwiedził nas Nikodem Szulgo uczeń pierwszej klasy szkoły muzycznej. Jeszcze w poprzednim roku szkolnym Nikodem był naszym przedszkolakiem, a dziś to dobrze zapowiadający się uczeń w klasie trąbki. Chłopiec brawurowo zagrał utwory muzyczne: kolędy, melodie z bajek i filmów, zaprezentował ćwiczenia, których nauczył się w szkole. Na zakończenie odśpiewał pastorałkę oklaskiwaną przez przedszkolaków. Talent muzyczny Nikodema rozwija się w błyskawicznym tempie, chłopiec dostał się do programu nagrywanego w Warszawie. Gratulujemy i zapraszamy ponownie.

Dział: Aktualności
środa, 24 styczeń 2018 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA XI

24.01.2018r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA XI „RZEPKI”

24 stycznia w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Dziękujemy !!!

Dział: Aktualności
wtorek, 23 styczeń 2018 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA II

23.01.2018r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA GRUPA II „ SŁOWIKI”

Tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez w naszym przedszkolu jest Święto Babci i Dziadka. Jest to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen ciepła, uśmiechu, wzruszeń i radości. Dnia 23.01.2018r. w grupie II ,,Słowiki" odbyła się wspaniała uroczystość pod bacznym wzrokiem pana Andrzeja oraz Pań: Madzi i Asi dzieci recytowały wzruszające wiersze, tańczyły i śpiewały. Na koniec uroczystości dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami zaprosiły gości na ,,słodki poczęstunek". Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty dziadkom. Były gorące buziaki i mocne przytulańce, a także miłe słowa podziękowania nie tylko dla wnuków, ale i dla pań. Dziękujemy bardzo!

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2