31.05.2018r.  KONKURS „TROLLE JAK KRASNALE”

Dzieci z grupy IX wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Żeglugę Szczecińską Turystyka Wydarzenia. „Wietrzyki” wykonały figurkę trolla o imieniu Żanetka, którego można było podziwiać podczas Pikniku Skandynawskiego w Alei Kwiatowej. Udział w konkursie miał na celu przybliżenie dzieciom postaci, obecnych w kulturze skandynawskiej. Jury konkursowe przyznało nam V miejsce, a nagrodą, którą zdobyliśmy jest dzień
z atrakcjami na Miejskiej Strefie Letniej dla całej grupy.

 

Dział: Aktualności

30.05.2018r. DZIEŃ MAMY I TATY W GR. VIII       

30 maja w grupie „Wielorybków” miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Tego dnia do przedszkola zawitali najbliżsi dzieci - ich Mamusie oraz Tatusiowie. Przygotowania do uroczystego dnia trwały kilka tygodni - dzieci tworzyły wyjątkowe prezenty oraz ćwiczyły piosenki i uczyły się tekstów na pamięć. Gdy wreszcie nadszedł dzień świętowania, Wielorybki od samego rana nie mogły doczekać się aż zjawią się Rodzice, aby móc podziwiać ich występy. Były śpiewy i tańce, recytacje wierszy, a także prezenty oraz słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały gromkie brawa - był to dla nich znak, że rodzicom bardzo się podobało to, co przygotowały ich Pociechy.

Dział: Aktualności

30.05.2018r. DZIEŃ MAMY I TATY GRUPA V „PSTRYCZKI”

Dnia 30.05.2018r. grupa V „Pstryczki” przygotowała uroczyste spotkanie dla Mam i Tatusiów z okazji ich święta. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny, były wiersze, piosenki i tańce. W wyjątkowej atmosferze dzieci odgrywały swoje role.  Była to uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Takie spotkania w gronie rodzinnym pozwalają umocnić rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!

 

Dział: Aktualności

30.05.2018r.  MIEJSKA STREFA LETNIA – GRUPA IX „WIETRZYKI”

W dniu 30 maja o godzinie 8.00 „Wietrzyki” udały się do Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej. Tego dnia czekało na nas wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów konkursu „Trolle jak Krasnale” - Żeglugę Szczecińską Turystyka Wydarzenia. Przedszkolaki brały udziału w różnego rodzaju konkurencjach prowadzonych przez profesjonalnego animatora, m. in.: przeciąganie liny, wyścig rekinów. Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne tworzenie baniek mydlanych i wykonanie grupowej pracy plastycznej oraz karaoke. „Wietrzyki” bawiły się doskonale, malowały sobie twarze i skakały na dmuchanym zamku, kosztowały popcornu i cukrowej waty. Po zakończeniu zabawy zmęczone i uśmiechnięte przedszkolaki wypoczywały wśród palm i parasoli na przygotowanych dla nich leżakach.

Dział: Aktualności

30.05.2018r.  DZIEŃ MAMY I  TATY GRUPA VI „DYZIE”

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja,której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Dlatego dnia 30 Maja dzieci z grupy VI „Dyzie”  zaprosili rodziców. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie w tym szczególnym dniu.

 

Dział: Aktualności

29.05.2018r. WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

29.05.2018r. przedszkolaki z grupy I „Kotki” wybrały się na wspaniałą i bardzo ciekawą wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Szczecinie. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce, serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali dzieci strażacy, którzy chętnie opowiadali o swojej pracy, która jak się okazało jest bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci mogły również doskonalić, pogłębiać i zdobywać nową wiedzę o otaczającym świecie. Przedszkolaki z pomocą strażaków miały okazję przymierzenia hełmu oraz mogły zwiedzić wóz strażacki. Dzieciom bardzo spodobał się pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 28 maj 2018 00:00

MUSICAL W MULTIKINIE - GRUPA V, VII, VIII

28.05.2018r. „PSTYCZKI”, „WIELORYBKI” I „TRALALINKI”  W MULTIKINIE

Dnia 28.05.2018r. dzieci z grupy V, VII i VIII obejrzały sceniczną adaptację baśni Hansa Christiana Andersena „ Nowe szaty króla”. Aktorzy zaprezentowali wspaniały musical pełen tańca, muzyki i poruszającego śpiewu na żywo. W opowieści główny bohater chcąc nadążyć za modą zapomina o tym, co naprawdę jest w życiu ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która towarzyszy mu podczas kolejnych przygód. Nowe szaty króla to interesujący musical, który uczy, że o wartości człowieka nie decyduje zasobność portfela, lecz to, w jaki sposób traktuje innego człowieka. Jak zwykle dzieci doceniły grę aktorską, gromkimi brawami podziękowały za wspaniałe widowisko i z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola, by tam wspólnie podzielić się swoimi wrażeniami.

Dział: Aktualności

26.05.2018r. „ŚWIĘTO KONWALII” - GRUPA VI „DYZIE”

Ogólnopolski Dzień Przedszkoli to święto tańca, zabawy i radości dzieci, rodziców i wszystkich przyjaciół. „Święto Konwalii” wywodzi się z ogólnopolskiego programu pt. „Partnerskie Przedszkole”, którego celem jest podnoszenie jakości pracy przedszkoli, pozyskiwania jak największej rzeszy partnerów, rodziców, środowiska lokalnego, tak aby pobyt najmłodszych w przedszkolu stał się radosnym przeżyciem pięknych dziecięcych lat.
Dlatego dnia 26 Maja dzieci z grupy VI „Dyzie” mieli okazje występować pierwszy raz na tak dużej scenie jaka jest w Teatrze Letnim. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny, było to dla nich mega wielkie przeżycie, dlatego jako wychowawczynie grypy jesteśmy tak dumne, że nasze dzieciaki dały rade. W tym dniu towarzyszyło nam mnóstwo emocji, ponieważ dla każdego z nas była to nowa sytuacja. Tu ogromny ukłon w stronę ogrganizatorów, rodziców, którzy spisali się na medal i nas wspierali, kibicowali, trzymali kciuki, oraz ogromne podziekowania dla Roko Łuczak z Joy Dance studio, za pomoc w programie artystycznym.

Dział: Aktualności

25.05.2018r. WYJŚCIE „CUDACZKÓW” DO KLUBOKSIĘGARNI FIKA

            25 maja, niestety po raz ostatni w tym roku szkolnym, wybraliśmy się z wizytą do Kluboksięgarni FiKa. Pani Małgosia Narożna czekała już na nas z całkiem nowymi, jeszcze „gorącymi”, pozycjami z list literatury dziecięcej.

            Zaczęliśmy od nowych przygód „Pana Kuleczki” i jego zwierzaków. Następnie przeszliśmy do książek zagranicznych autorów. Jedna opowiadała historię o żyrafie, która nie umiała tańczyć, a kolejna była o smoku i rycerzu, który nie chciał walczyć. Dzieci jak zawsze słuchały z ogromnym zaciekawieniem.

            Nie zabrakło również wyzwania plastycznego. Tym razem zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do dziś poznanych książek. Wyobraźnia „Cudaczków” oczywiście nie zawiodła.

            Na koniec wszyscy dostali naklejki z Panem Kuleczką, zakupiliśmy nam do sali pięknie ilustrowany kalendarz „Pana Kuleczki”. Oczywiście nowa książka również zasiliła nasz kącik czytelniczy.

            Mimo, że była to nasza ostatnia wizyta w tym roku szkolnym, to umówiłyśmy się z Panią Małgosią, że już we wrześniu „Cudaki” znowu zaczną swoją przygodę z księgarnią FiKa.

 

Dział: Aktualności
czwartek, 24 maj 2018 00:00

DZIEŃ MAMY I TATY – GRUPA I "KOTKI"

24.05.2018r. DZIEŃ MAMY I TATY – GRUPA I  „KOTKI”

24 maja w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich kochanych rodziców. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej mamie i tatusiowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze rodziców po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

 

 

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2