12.06.2018r.  SPORT W KOLORACH – WYJŚCIE GRUPY V

We wtorek 12.06.2018r. „Pstryczki” wybrały się na festyn sportowy. Wydarzenie odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Szczecinie. Organizatorzy imprezy zagwarantowali nam czas pełen atrakcji. W tym dniu nie zabrakło gry w piłkę nożną, biegu slalomem, pokonywania toru przeszkód, „biegu z jajkiem”, czy części artystycznej z malowaniem atrybutów zdrowia. Ugoszczono nas również zdrowym, a zarazem pysznym poczęstunkiem w postaci owoców. To był czas pełen emocji, dzięki któremu „Pstryczki” miały okazję rozwijać swoją sprawność fizyczną, poznać zasady zdrowej rywalizacji, propagować zdrowy styl życia, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Dział: Aktualności

11.06.2018r. WIZYTA W KSIĘGARNI „MIĘDZY WIERSZAMI” – GUPA XI

Dnia 11 czerwca grupa XI "Rzepki" wybrała się w odwiedziny do kawiarnio-księgarni "Między wierszami". Celem wyprawy było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni. Przedszkolaki były zachwycone kolorowym światem książek – bogactwem pozycji, efektownymi oprawami i ilustracjami. Dowiedziały się, jakie są etapy powstawania książki - od pomysłu do gotowego dzieła. Dzieci zostały niezwykle ciepło przywitane, mogły wszystko obejrzeć i zajrzeć w każdy zakamarek. Zapoznały się również z miejscem, gdzie można posiedzieć i poczytać bajeczki, a także gdzie powstają pyszne ciasta i domowe lody. Jak na księgarnię przystało wysłuchały dwóch, specjalnie dla nich przygotowanych opowiadań. To było bardzo miłe spotkanie!  

 

Dział: Aktualności
piątek, 08 czerwiec 2018 00:00

WARSZTATY MUZEALNE – GRUPA "CUDACZKI"

08.06.2018r. WARSZTATY MUZEALNE – GRUPA „CUDACZKI”

8 czerwca był ważnym dniem w życiu „Cudaczków”. Tego dnia wybrały się one na pierwsze warsztaty muzealne do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Od samego rana dzieci pouczały się nawzajem, jak powinno się zachowywać w muzeum i nie mogły się już doczekać wyjścia do nowego miejsca.

Podczas zwiedzania, dzieci miały możliwość poznania nowych rzecz i nauczenia się nowych słów. Pani pokazała nam wiele różnych zabytków, od starych szaf zrobionych w polskich miastach, poprzez rzeźby atletów i różnego rodzaju dzwony, aż po afrykańskie chaty i maski.

Przedszkolaki chodziły po muzeum jak zaczarowane, odkrywając w każdej sali coś nowego. Było to pierwsze takie wyjście, ale na pewno nie ostatnie. W przyszłym roku szkolnym chętnie odwiedzimy ponownie Muzeum Narodowe, ale z pewnością odkryjemy także wiele innych, ciekawych miejsc.

Dział: Aktualności

06.06.2018r. WIZYTA W RESTAURACJI – GRUPA VIII „WIELORYBKI”

W dniu 06.06.2018 dzieci z grupy VIII „Wieorybki” wybrały się na wycieczkę do Restauracji „Nowy Browar" w Szczecinie. Wyjście to zostało zorganizowane dzięki uprzejmości rodziców Kai, dziewczynki z grupy. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą szefa kuchni, kelnera, jak również ze sposobem nakrywania do stołu, składania zamówienia oraz kulturalnego zachowania się w czasie spożywania posiłku. Pizze przygotowane przez pana kucharza, a skomponowane przez dzieci smakowały wyśmienicie! Ponadto na każdego małego łakomczucha czekały truskawki, pyszne lody i słodycze.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 czerwiec 2018 00:00

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ - GRUPA I,II

05.06.2018r. WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ – GRUPA I i II

Dnia 5.06.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki  z grupy I oraz II. Podczas spotkania dzieci poznały specyfikę pracy strażników miejskich, miały możliwość przymierzenia czapki strażnika miejskiego oraz sprawdzenia jak ciężkie są prawdziwe kajdanki. Dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Na koniec spotkania, dzieci otrzymały od funkcjonariuszy upominki w postaci bardzo ciekawych kolorowanek.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 czerwiec 2018 00:00

"WIELORYBKI" ZWIEDZAJĄ URZĄD WOJEWÓDZKI

05.06.2018r. „WIELORYBKI” ZWIEDZAJĄ URZĄD WOJEWÓDZKI

5 czerwca, dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, którego siedziba mieści się na Wałach Chrobrego. „Wielorybki” były pod wrażeniem zwiedzanego budynku. Poznaliśmy jego historię, widzieliśmy stare zdjęcia z budowy, a także dowiedzieliśmy się, co właściwie można w tym miejscu „załatwić” oraz kim jest osoba nazywana Wojewodą. Po krótkim zaprezentowaniu podstawowych informacji, „Wielorybki” przystąpiły do zwiedzania podziemi budynku. Dowiedzieliśmy się, że piwnice Urzędu Wojewódzkiego zostały przerobione na schrony, w których obecnie przygotowane są specjalne ekspozycje pokazujące jak mogłoby wyglądać życie w takim miejscu. Przebywanie głęboko pod ziemią, było dla wielu przedszkolaków nowym, interesującym doświadczeniem. Następnie, udaliśmy się na sam szczyt budynku. Było to nie lada wyzwanie, gdyż musieliśmy pokonać dużą liczbę schodów. Odwiedziliśmy salę z ekspozycją odlewów dekoracyjnych oraz taras widokowy, z którego mieliśmy okazję obserwować piękną panoramę Szczecina. Bardzo dziękujemy Pani Kasi, mamie Lili, która ugościła nas w murach budynku.

 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 czerwiec 2018 00:00

WIZYTA W MULTIKINIE

04.06.2018r. WIZYTA W MULTIKINIE

4 czerwca wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 72 dostały zaproszenie do Multikina. Młodsze przedszkolaki wybrały się na film pt. „Psi patrol”, natomiast starszaki obejrzały „Kacper i Emma jadą w góry”. Był to prezent z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Dziecka.

Oba filmy były odpowiednio dostosowane do wieku dzieci. Starsze przedszkolaki mogły rozmyślać o zbliżającym się lecie, śledząc przygody Kacpra i Emmy, którzy po zakończonym roku szkolnym wybrali się na wakacje w góry. Młodsze przedszkolaki oddały się wspólnym śpiewom na sali kinowej, podczas czołówkowej piosenki ich ulubionych przygód dzielnych piesków.

Radość wyrażoną poprzez śmiech, można było usłyszeć nawet poza salami kinowymi. Biorąc pod uwagę uśmiech na twarzach dzieci, który nie zniknął przez cały dzień, i ich ciągłe rozmowy o obejrzanych historiach, można śmiało stwierdzić, że był to bardzo trafiony prezent od Rady Rodziców. Dziękujemy!

Dział: Aktualności
piątek, 01 czerwiec 2018 18:01

DZIEŃ DZIECKA GRUPA IV

01.06.2018r. DZIEŃ DZIECKA GRUPA IV

Ten dzień musieliśmy uczcić wyjątkowo !!!

Pogoda i humory dopisywały od samego rana. Tuż po śniadaniu, spacerkiem „Figielki” wyruszyły w kierunku Jasnych Błoni. Spod fontanny Bartłomiejki naszych milusińskich zabrała na przejażdżkę Mini Ciuchcia Express. Przy melodiach dobrze nam znanych utworów dziecięcych objechaliśmy Jasne Błonia w wzdłuż i wszerz. Po pełnej radości przejażdżce 4 latki udały się wraz z Paniami do pobliskiej kawiarnio-lodziarni "Między Wierszami" na pyszne lody. Każdy miał możliwość samodzielnie zamówić swoje ulubione smaki lodów. Figielki przebierały w smakach, jak tylko można było ;) Po słodkiej i jakże smacznej uczcie przyszedł czas na krótką zabawę i powrót do przedszkola.

 

Dział: Aktualności
piątek, 01 czerwiec 2018 18:00

DZIEŃ DZIECKA

01.06.2018r. DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych terminów w kalendarzu przedszkolnym, dlatego świętowaliśmy go przez kilka dni. Z tej okazji byliśmy na wycieczce w Trzebieży i w kinie, a 1 czerwca nie zabrakło sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Przez cały dzień rozbrzmiewała wesoła dziecięca muzyka, która zapraszała wszystkich do tańca. Na przedszkolaków czekały również słodkie niespodzianki. Wszystkim dzieciom życzymy nieznikającego uśmiechu i samych radosnych dni.

Dział: Aktualności