Bal na zamku

Bal na zamku

Kraina Tuwima |
27/
11
/2013

„Bal na zamku”   - 27.11.2013 r.

 

Czary mary, hokus pokus… A na zamku mnóstwo pokus.

Kochane dzieci bardzo prosimy

byście się świetnie dzisiaj bawiły.

Tańczcie i skaczcie, figlujcie sobie

niech Wam zabawa, wyjdzie na zdrowie.

 

Zokazji Tygodnia Angielskiego 27 listopada przedszkolaki ze  wszystkich grup bawiły się podczas  „Balu na Zamku”, grupy starszaków na parterze a maluchy i średniaki na I piętrze.

Wszystkie przedszkolaki  z młodszych grup, już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje korony i zamieniły się w królewny, księżniczki, książęta… Było wiele atrakcyjnych zabaw, a  bal przebiegał we wspaniałej, radosnej atmosferze. Podróżując po Krainie Baśni,  najmłodsze przedszkolaki odwiedziły Królewnę  Śnieżkę, Małą Syrenkę, Kopciuszka i Śpiącą Królewnę. Maluchy i średniaki z grupy I, II, IV i V musiały przejść próbę wdzięku  i dzielności, która zakończyła  się uroczystym pasowaniem na księcia i księżniczkę. Pięknie udekorowana sala, skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, wprawiając wszystkich w radosny nastrój. Uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków.

 

Dzieci  ze starszych grup ( III, VI, VII) w magiczny sposób przeniosły się do Wielkiej Brytanii do zamku Króla Karola gdzie został zorganizowany przepiękny bal. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola przybyli w pięknych i eleganckich strojach. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Wszyscy chętnie się bawili przy balowych piosenkach. Na buziach małych księżniczek i królów malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo wesoło. A kiedy czas zabaw dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Przedszkolaki mile wspominały czas spędzony na wspólnej zabawie. Mamy nadzieję, że bal zorganizowany przez nas stworzył niezapomniane przeżycia i miłe wspomnienia z lat dziecięcych.

 

...