Mikołajki

Mikołajki

Kraina Tuwima |
6/
12
/2013

Przez cały rok dzieci czekają z utęsknieniem na niesamowitego gościa, który zna marzenia wszystkich dzieci, nawet te o których nikomu nie powiedziały…

Z dalekiej krainy na pięknych saniach ciągniętych przez renifery, w czerwonej czapce z długą siwą brodą, laską i dzwoneczkiem, jak co roku życzliwy i uśmiechnięty przybył do naszego Przedszkola  6 grudnia Święty Mikołaj. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się czerwono, personel  przedszkola i wszystkie dzieci i miały ubrania w tym właśnie kolorze.

W tym roku nasze przedszkolaki były wyjątkowo grzeczne i  Mikołaj przyjechał do nas z jednym ze swoich pomocników, wesołym Elfem Piotrusiem.

Na dużej sali dzieci z całego przedszkola wspólnie z Mikołajem i Elfem tańczyły i bawiły się uczestnicząc w zabawach muzyczno- ruchowych. Mikołaj miał wyjątkowo dużo czasu i sił, bo po wspólnej zabawie przyszedł do każdej grupy. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki przygotowane specjalnie na spotkanie z długo  oczekiwanym gościem.  Po wspólnych zdjęciach , Mikołaj w podziękowaniu za wspólną zabawę i spędzony czas zostawił dla każdej grupy przepiękne i kolorowe prezenty.

Spotkanie przebiegło w wesołej i ciepłej atmosferze, a podarunki wywołały szczery uśmiech na twarzy wszystkich przedszkolaków…wszyscy czekamy na wizytę Świętego Mikołaja
przyszłym roku…

Dziękujemy naszym nauczycielkom i tacie Michałka i II grupy za poprowadzenie imprezy…

 

...