Pasowanie na słowika i pstryczka

Pasowanie na słowika i pstryczka

Kraina Tuwima |
7/
11
/2013

Pasowanie na „Słowika” i „Pstryczka ” -07.11.2013 r.

„ Już za chwilę, na tej scenie

Będzie wielkie przedstawienie

Grupa druga wnet tu stanie

Aby przyjąć pasowanie

Czy maluchem, czy starszakiem

Każdy chce być przedszkolakiem

Każdy kto tu dzisiaj stanie

Ten otrzyma PASOWANIE „

 

Dzień 7 listopada  pozostanie na długo w pamięci dzieci z  grupy III i V i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się uroczystość – pasowania na „Słowika” i „Pstryczka” 

 

Uroczystość w grupie V rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której czterolatki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, odznakę  oraz mały słodki upominek.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom jeszcze bardziej zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez  dzieci umiejętności od czasu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom za wzięcie udziału w uroczystości.

 

Dzieci z grupy III po przedstawieniu przygotowanego wcześniej programu artystycznego zostały pasowane na „Słowika”. Rodzice mieli okazję usłyszeć piosenki wykonywane przez swoje pociechy, obejrzeć przygotowany do nich układ choreograficzny. Za piękny występ nagrodzili małych artystów głośnymi brawami. Okazało się, że dzieci po roku chodzenia do przedszkola są bardziej odważne, rozśpiewane i jeszcze bardziej uśmiechnięte. Po złożeniu uroczystego ślubowania, każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek upamiętniający tą szczególna chwilę.

...