Wyjście do muzeum narodowego w ramach programu tropiciel muzealny

Wyjście do muzeum narodowego w ramach programu tropiciel muzealny

Kraina Tuwima |
3/
12
/2013

Wyjście do Muzeum Narodowego w ramach programu Tropiciel Muzealny – 03.12.2013 r.

 

Łatwo jest wyobrazić sobie przeszłość na podstawie obrazów przez nią pozostawionych, o wiele trudniej jest „namalować” ją słowami. Ewa Wipszycka

 

Muzeum nie musi już kojarzyć się nam i naszym dzieciom z nudną i sztywną atmosferą. Namiastkę przygód Larry’e- go z „Nocy w muzeum” czy Indiany Jonesa można przeżyć w szczecińskim Muzeum Narodowym.   W grudniowy poranek dzieci z grupy V udały się do Galerii Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy  Staromłyńskiej, aby wziąć  udział w lekcji muzealnej pt. „Tropiciel Muzealny” . Prowadząca  lekcję pani Krystyna Milewska w interesujący sposób opowiadała dzieciom o roli i zadaniach muzeum. Przedszkolaki dowiedziały się  także jak należy zachowywać się w tym miejscu.  Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób oprowadziła dzieci po wszystkich zbiorach. Podczas spotkania czterolatki wzięły także udział w zabawach edukacyjnych, rozwiązywały zadania, odszukiwały  elementy na obrazach, rzeźbach. Na koniec kolorowały obrazek przedstawiający Św. Jerzego.

Od tej pory,  Muzeum nie będzie kojarzyć się dzieciom z nudą  tylko z miejscem, w którym można  przyjemnie i ciekawie spędzić czas. Muzeum jest obecnie sposobem na umożliwienie dziecku kontaktu ze sztuką i szeroko rozumianą kulturą.

 

...