Dzień pluszowego misia w grupie viii

Dzień pluszowego misia w grupie viii

Kraina Tuwima |
25/
11
/2014

Miękki, puchaty i taki z łatką. Każdego roku 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Nas ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części. Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 

Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” - odpowiadają zgodnie dzieci z grupy VIII, które w 112 urodziny misia przyniosły ze sobą pluszowych przyjaciół do przedszkola. Misie wraz  z przedszkolakami uczestniczyły w codziennych zajęciach. Każdy mógł opowiedzieć o swoim pluszaku, zatańczyć z nim, posłuchać piosenek o sławnych kolegach swoich przyjaciół i zjeść misio-gumisiowy poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki przypomniały sobie także, że o zabawki należy dbać, gdyż są niezbędnym i często niezastąpionym towarzyszem zabawy.

...