I znów będą śpiewały ryby w jeziorze głębokim

I znów będą śpiewały ryby w jeziorze głębokim

Kraina Tuwima |
23/
9
/2014

23.09.2014 r. „I ZNÓW BĘDĄ ŚPIEWAŁY  RYBY W JEZIORZE GŁĘBOKIM”

Dzieci z grupy VI,  VII i  VIII w dniu 23 września  uczestniczyły w imprezie edukacyjnej, która odbyła się na terenie kąpieliska nad Jeziorem Głębokim. Głównym organizatorem spotkania był Dom Kultury „Słowianin”. Udział w imprezie wzięli  również:
Polski Związek Wędkarski (PZW), Liga Ochrony Przyrody (LOP), Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Klub Akwarystów MOLINEZJA, Straż Rybacka, Pogotowie Zwierzęce, Oddział nurków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Na przybyłych  przedszkolaków czekało mnóstwo ciekawych atrakcji jak i niespodzianek. W trakcie dwugodzinnego spotkania dzieci  brały udział  w grach, zabawach konkursach z nagrodami, prelekcjach i pogawędkach dotyczących ochrony wód, lasów, zwierząt oraz ryb. Mieliśmy także  okazję odwiedzić wystawę ryb słodkowodnych. Jednak najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z płetwonurkami,  którzy już od rana wyławiali z jeziora śmieci pozostawione przez plażowiczów korzystających w sezonie letnim  z kąpieliska. Punktem kulminacyjnym imprezy było wypuszczanie ryb do jeziora, które to sprawiło bardzo dużo radości dzieciom. W tym roku przedszkolaki wpuściły do Jeziora Głębokie ponad dwa tysiące ryb.  Na koniec spotkania na wszystkich czekał słodki  poczęstunek i prezenty:  dyplom, książeczka oraz ołówek z gumka „rybką”.

 

...