Jasełka i wigilia w grupie vi

Jasełka i wigilia w grupie vi

Kraina Tuwima |
19/
12
/2014

19.12.2014 r. JASEŁKA I WIGILIA W GRUPIE VI

 

Wesołych Świąt , bez zmartwień!

Z barszczem , grzybami i karpiem

Wesołych Świąt! A w Święta!

Niech się snuje kolęda...

W piątek 19 grudnia w grupie VI „Dyzie” odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie zwłaszcza, że przygotowały jasełkowe przedstawienie i chciały się zaprezentować z jak najlepszej strony. Kiedy zapadł już zmrok do przedszkola przybyło mnóstwo rodziców i rodzeństwa naszych przedszkolaków.

Dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Jasełka na wesoło”. Na  przedszkolnej scenie pojawiły się diabełki, aniołki, gwiazdki, królowie, Józef i Maryja.  Przedszkolaki wspaniale przedstawiły opowieść wigilijną, śpiewały kolędy i a także tańczyły. Widać było wzruszenie na twarzach rodziców, co niektórym pociekły nawet łzy. Po występie  tradycyjnie wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. I wreszcie czas wspólnego posiłku, na stołach nakrytych białym obrusem pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy ale nie zabrakło także słodkości. Uwieńczeniem tego wieczoru było wręczenie dzieciom słodkich prezentów.

Był to wyjątkowy dzień, na który czekaliśmy z niecierpliwością. Mimo, że wcześniej wszyscy mieliśmy dużo pracy, to w przygotowanie tego jednego, wyjątkowego dnia warto było włożyć tak wiele wysiłku.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za tak wielkie zaangażowanie i zorganizowanie wieczerzy wigilijnej oraz  przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci.

 

...