Jasełka w grupie vii

Jasełka w grupie vii

Kraina Tuwima |
18/
12
/2014

18.12.2014 r. JASEŁKA  W GRUPIE VII

W czwartek, 18 grudnia o godzinie 16.00 w Przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z  grupy „Tralalinki”. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role
i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.

W organizacje przedstawienia włączyli się również rodzice, przygotowując dzieciom stroje, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.

 

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci ze wszystkich stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary. Na koniec Pani Dyrektor Lena Krzykawska i Nauczycielki grupy P. Emilia Kowalczyk i Justyna Szwedo złożyły życzenia Bożonarodzeniowe dla wszystkich dzieci ich rodzin oraz dla pracowników przedszkola.

 

 

...