Jasełka w grupie viii

Jasełka w grupie viii

Kraina Tuwima |
19/
12
/2014

19.12.2014 r. JASEŁKA W GRUPIE VIII

 

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. 
Dzieci wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały Jasełka. Historia Narodzenia Jezusa została przedstawiona w trzech scenach: w przyszłości, przeszłości i teraźniejszości. Oprawiona kolędami i pastorałkami opowieść zachęciła do przeżywania po raz kolejny magii Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Zaangażowani w przedstawienie rodzice, wspaniale odegrali swoje role, dając niezwykły przykład oraz sprawiając ogromną radość przedszkolakom.

Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem. Wszystkim aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy. Interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, Mikołaj oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

 

...