Międzynarodowy dzień teatru

Międzynarodowy dzień teatru

Kraina Tuwima |
26/
3
/2014

Międzynarodowy Dzień Teatru – 26.03.2014 r.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w przedszkolu  odbyła się wielka premiera „Czerwonego Kapturka” . Oj działo się w tym dniu, działo… Parawany, dywany, wazony, kwiaty, ławki i wszystko co tylko można przenieść  stworzyło niecodzienną scenografię. Przedszkolaki zasiadły na widowni i rozpoczął się spektakl. W aktorów wcieliły się nauczycielki przedszkola.

Pani Edytka (Czerwony Kapturek) czyżby minęła się z powołaniem ? Przecież to urodzona aktorka! Tylko patrzeć, kiedy upomni się o Nią profesjonalny teatr. Niezapomniana kreacja to wielka  rola Wilka stworzona przez panią Justynkę. Pani Magda (Babcia Czerwonego Kapturka) to rola na miarę Oskara. Ta kobieta jest w stanie zagrać wszystko! Rolą Mamy debiutowała rewelacyjna pani Wioletka a Gajowy tak się ucharakteryzował, że dzieci z trudem rozpoznały  panią Marlenę. Drobna, skromna dziewczyna na scenie okazała się wcieleniem męskości. Wąsik, dwururka (z parasola?) i ten głos…. oj, przydałby się taki Gajowy na co dzień w przedszkolu!

Za parawanem pani Ania z grupy IV dzielnie animowała postacie zwierząt leśnych. Te Jej dialogi  z narratorem……  wielka improwizacji !

Ja na tym przedstawieniu byłam, świetnie się bawiłam. Rolę sobie dopisałam, bo też wystąpić chciałam. Reżyserii podjęłam się bez wahania…….. wasz krytyk literacki – Pani Ania.

...