Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

Kraina Tuwima |
21/
3
/2014

Powitanie Wiosny – 21.03.2014 r.

 

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy”.

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z grupy I, II, IV i V  już dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. 

Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały różnorodne prace o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie.

Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę.  Po zabawie w sali dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem wraz z Marzanną, przygotowaną specjalnie na tą okazję przez jedną z mam. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

 

„Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko….” Tak rozpoczęliśmy zabawę 21 marca - pierwszego dnia Wiosny. W tym dniu grupa III Słowiki zamieniła się w „Żabkolandię”, grupa VI Dyzie  w „Kaczucholandię” a Tralalinki w  „Serduszkolandię”.  Dzieci z każdej grupy ubrane odpowiednio kolorystycznie do nazwy  swojej krainy przedstawiły herb, taniec i hymn oraz potrawę. W trakcie zabawy odwiedziły nas dzieci z grupy „O” ze Szkoły Podstawowej Nr 46.  Podczas wspólnej zabawy było wesoło, kolorowo i pysznie.

 

Dnia 21 marca do naszego przedszkola zawitała Pani Wiosna. Wszystkie „maluchy" tego dnia był barwnie ubranew wiosenne, kolorowe kostiumy. Każdej grupie towarzyszył inny kolor przebrania i wystroju sali: niebieski, żółty, zielony, czerwony. Grupa Kotków zamieniła się w „Drużynę Kropelek”, grupa Słoników to „Drużyna Żółteczkowo”, Figielki zamieniły się w „Ufoludki”, natomiast Pstryczki w „Krasnoludki”.

Dzieci przygotowały specjalnie na ten dzień  menu w kolorze swojej drużyny. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Głośnym śpiewem i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. 

Było barwnie, kolorowo a co najważniejsze wesoło i przyjemnie. Dzieci wspaniale się bawiły w rytm znanych, dziecięcych przebojów. Nie zabrakło także gimnastyki z Panią Wiosną oraz ciekawych konkursów. Dzieci poznał także obrzęd i tradycję topienia Marzanny. Na zakończenie wszyscy zjedli deser w kolorze swojej drużyny.

 

...