Spektakl baletowo – wokalno – teatralny jaś i małgosia

Spektakl baletowo – wokalno – teatralny jaś i małgosia

Kraina Tuwima |
14/
10
/2014

13.10.2014 r.  SPEKTAKL BALETOWO – WOKALNO – TEATRALNY
„JAŚ I MAŁGOSIA”

 

W dniu 13 października dzieci z grupy VI, VII i VIII  wybrały się do Hali Opery na Zamku w Szczecinie na spektakl baletowo- wokalno-teatralny „JAŚ i MAŁGOSIA” .

Spektakl powstał dzięki współpracy szczecińskiej  Fundacji Balet w partnerstwie z Operą na Zamku, a sfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Miasto Szczecin i Fundacji Balet. Za reżyserię tego wspaniałego przedstawienia odpowiada Paulina Andrzejewska, która na co dzień jest uznaną choreografką współpracującą z teatrami w Polsce i zagranicą.

„Jaś i Małgosia” jest jedną z najpiękniejszych bajek dla dzieci.  Spektakl w którym wzięliśmy udział, inspirowany baśnią braci Grimm i wierszem Jana Brzechwy, opowiada   historię rodzeństwa, które zgubiło się    w tajemniczym lesie i dotarło do niezwykłej chatki – w całości zbudowanej ze słodyczy. Jego właścicielka, pozornie miła staruszka, okazała się niestety złą czarownicą i uwięziła Jasia i Małgosię. Na szczęście sprytne dzieci znalazły sposób, by uwolnić się z niewoli Baby Jagi i wrócić do domu.

Leśną przygodę Jasia i Małgosi wyrażoną tańcem, muzyką i słowem przedstawiło ponad 150 uczniów ze Studia Taneczno-Musicalowego Fundacji Balet w Szczecinie z gościnnym udziałem aktorów Matyldy i Mateusza Damięckich  w roli Jasia i Małgosi, i Jacka Knapa jako Narratora.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem  obserwowały zdarzenia rozgrywające się na scenie,  na której królowały  przepiękne stroje, ciekawe rekwizyty. Wspaniała muzyka wprowadziła wszystkich w magiczny, bajkowy nastrój.  W spektaklu wystąpiły dzieci z naszego przedszkola: Agatka i Lena z grupy VI, a także absolwenci: Zosia, Oliwia i Kinga.

 

...