Spotkanie z farmaceutą

Spotkanie z farmaceutą

Kraina Tuwima |
24/
11
/2014

24.11.2014 r. SPOTKANIE   Z  FARMACEUTĄ

 

24 listopada nasze Starszaki z grupy VI, VII i VIII  w ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak” odwiedził bardzo ważny Gość… Bardzo miła Pani w białym fartuchu,
z uśmiechem na ustach przyszła opowiedzieć o tajemnicach swojej pracy. Pewnie większość
z Was pomyślała o jakieś miłej Pani Doktor? Blisko, blisko…. Dodam jeszcze, że zaopatrzona była w różne opakowania leków, wagę i obciążniki o różnej gramaturze. Wiecie już o kogo chodzi? Brawo! Chodzi o Panią Farmaceutkę na co dzień pracującą w aptece.

Pani Ania Czerkawska zaznajomiła dzieci  z historią zawodu farmaceuty, opowiedziała, czym tak naprawdę się zajmuje na co dzień. Wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Pani farmaceutka wytłumaczyła dzieciom jakie formy leków można dostać w aptece oraz kto je wykonuje. Dzieci dowiedziały się także do czego służy recepta. Pani Ania  opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece oraz o tym, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Teraz wszystkie Starszaki już wiedzą, skąd biorą się naturalne witaminy, kto może przepisywać i podawać leki dzieciom, z czym od teraz kojarzyć się będzie apteka. Na końcu spotkania dzieci otrzymały różne naklejki i kolorowanki . Dziękujemy za interesujące spotkanie i ciekawie spędzony czas!

 

...