Starszaki mówią o swoich babciach – gazeta wyborcza

Starszaki mówią o swoich babciach – gazeta wyborcza

Kraina Tuwima |
21/
1
/2014

5-letni Alex: Kocham babcię za to skupienie, jak szyje moje bluzki i spodnie

Babcia ma taką niebieską koszulę i w ogóle jest śmieszna. Kocham Ją i tyle (Emilka). Kocham Babcię za to, że nie przeszkadza mi we wszystkim (Leon). Babcia lubi łowić ryby z dziadkiem i potem je zjadać (Filipek) - mówią pięciolatki z przedszkola przy ul. Felczaka

We wtorek Dzień Babci. Wiadomo - babcie są po prostu kochane, ale dzieciaki z Przedszkola Publicznego nr 72 w Szczecinie dobrze wiedzą dlaczego. Oto, co mówią o swoich babciach. A w środę - pamiętajcie - Dzień Dziadka.

Babcia Stasia
Babcia ma siwe loki, krótkie włosy. Zawsze gotuje pyszne rzeczy. Strasznie z nią szaleję, kiedy byłam mała, kapelusz z nią zgubiłam i dwa talerze zbiłam. Kocham Ją. Zawsze jak do mnie przyjeżdża, ubiera wtedy taką spódnicę i skarpetki, szkoda, że mieszka trochę daleko od mojego domu. (Melania)

Babcia Halinka
Moja babcia lubi jeść prawie wszystko, ma siwe włosy, obiady dobre gotuje. Ze mną się bawi, bardzo ją lubię. Babcia mieszka w Stargardzie i jest mamą mojej mamy. (Anielka)

Babcia Halinka
To moja druga babcia, ta co urodziła mojego tatę. Ma takie same włosy, jak ta pierwsza babcia, lubi ubierać różne sukienki. (Anielka)

Babcia Ewa
Babcia lubi mi na wszystko pozwalać. Moi rodzice się o nią troszczą, bo jest chora. Ona ciągle jak coś jej rodzice proponują, to odmawia. Babcia ma ładne sukienki, ale najbardziej lubi czerwone. Nosi okulary. Jeść to babcia lubi serki na śniadanie, a na obiad kanapki. Kocham babcię, bo mi na wszystko pozwala i ma taka bluzkę jak ja. (Szymek)

Babcia Bożena
Ma czerwone włosy, sukienki lubi ubierać i nosi okulary. Jeść najbardziej lubi mięso. Chodzi ze mną do sklepu. Kocham babcię za to skupienie, jak szyje moje bluzki i spodnie. (Alex)

Babcia Irenka
Babcia lubi gotować, ubierać sukienki. Bardzo lubię się z babcią uczyć w książkach. (Amelka)

Babcia Alinka
Babcia jest mała, ma kręcone kremowe włosy. Lubi różne bluzki ubierać. Kocham babcię, że się za mną bawi i układa ze mną puzzle. (Amelka)

Babcia Krysia
Ma jasne włosy i często nosi okulary. Bluzki lubi ubierać, czytać książki, nie wiem, co lubi jeść. Chodzi ze mną na plac zabaw czasami. Kocham Ją, bo jest miła. Babcia pracuje w pracy i po prostu mnie kocha. (Oliwka K.)

Babcia Renia
Lubi piec naleśniki i placki. Babcia ma takie na przykład siwe oczy, rude włosy. Lubi się ze mną bawić i rysować. Kocham Ją, że czasami mi kupuje zabawki, ale nie tak bardzo często. (Emilka)

Babcia Ania
Ta babcia ma takie prawie czarne włosy. Gotować lubi zupy. Babcia ma taką niebieską koszulę i w ogóle jest śmieszna. Kocham Ją i tyle. (Emilka)

Babcia Marysia
Babcia ubiera codziennie ten sam sweter, a na jakiś bal to coś innego. Lubi się bawić ze mną. Ja lubię jak mi gotuje pyszne obiadki. Pracuje w pracy. Kocham babcię, że kupiła mi chomika i lubię, jak mnie drapie po plecach. (Zosia K.)

Babcia Basia
Ma kolczyki, lubi bluzki i sukienki. Babcia lubi się ze mną bawić. Uwielbia jeść kanapkę z jajkiem, ale posolonym. Kocham ją, że kupuje mi różne rzeczy i za to, że chodzi ze mną do sklepu. (Zosia K.)

Babcia Lonia
Lubi gotować i lubi się ze mną bawić. (Oliwka G.)

Babcia Ula
Babcia ładnie wygląda. Ma czerwone włosy, ma sukienki. Lubi dawać dobre posiłki. Sama lubi jeść zdrowe rzeczy. Kocham Ją za dobre jedzonko. (Cyprianek)

Babcia Zosia
Babcia lubi łowić ryby z dziadkiem i potem je zjadać. Ma brązowe włosy i lubi kurtkę ubierać. Jeść lubi sałatki. Pracuje w kiosku. Kocham Ją, że kupuje mi zabawki. (Filipek)

Babcia Krysia
Ma też brązowe włosy, też lubi chodzić na ryby. Ta babcia to lubi płaszcz ubierać. Kocham Ją, że się ze mną bawi. (Filipek)

Babcia Stasia
Ma czerwone włosy. Bardzo lubi dla nas robić obiad. Mi lubi dawać słodycze i owoce. Nosić lubi różne ubrania. Chodzić lubi na spacer, a z nami na plażę. Kocham babcię za to, że mnie kocha. (Madzia)

 

Babcia Ania
Ta babcia też na czerwone włosy, ale różne kolory lubi mieć. Lubi ciasta i ziemniaki, a i lubi mi dawać ciasto na drogę. Ma fajnego pieska, który się nazywa Kacper. Kocham ją bardzo za to ciasto. (Madzia)

Babcia Ala
Lubi gotować, jest pielęgniarką. Opiekuje się mną, jak jestem chory, żebym był zdrowy. Ma włosy jasne. Kocham Ją za to, że się mną opiekuje. (Bartuś)

Babcia Halinka
Moja ta babcia to ma trochę pomarańczowe włosy. Miała kota, ale kiedyś zginął. Pracuje w sklepie takim małym. Jak do niej przyjeżdżam, to ma dla mnie prezenty. I za to ją kocham. (Bartuś)

Babcia Halinka
Ma ciemne, krótkie włosy. Lubi się ze mną bawić. Sama nie wiem, co najbardziej lubi jeść, bo dużo rzeczy lubi. W różne rzeczy lubi się ubierać, lubi czytać i to jest mama mojej mamy. Zawsze się ze mną pobawi i za to Ją kocham. (Maja)

Babcia Ela
Babcia lubi szyć i gotować, to najbardziej lubi. Ma brązowe, kręcone włosy, różne rzeczy ubiera, ale tylko te ładne. Czasem jeździ do Kołobrzegu z dziadkiem i trochę pracuje. Kocham Ją za to, że mogę z nią gotować. (Maja)

Babcia Lidka
Ma okulary, lubi być ze mną i na dodatek mnie lubi. Włosy to ma takie jak ja. Nie wiem, co lubi robić i nie wiem, co lubi jeść. Kocham Babcię za to, że nie przeszkadza mi we wszystkim. (Leon)

Babcia Ola
Babcia nie ma okularów, ale ma aparacik w uszach. Ma psa i jest mila. (Leon)

Babcia Joasia
Lubi gotować, ma brązowe włosy. Legginsy i bluzkę lubi ubierać. Babcia lubi się ze mną bawić i lubi jeść zupę. Kocham babcię za prezenty. (Ewelinka)

Babcia Ania
Włosy ma czarne, lubi spódnicę. Lubi ze mną się bawić i za to Ją kocham. (Ewelina) 

Cały tekst:  http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,15306612,5_letni_Alex__Kocham_babcie_za_to_skupienie_jak_szyje.html?as=4#ixzz2r4KkvfPJ

 

...