Wizyta na komendzie policji

Wizyta na komendzie policji

Kraina Tuwima |
28/
10
/2014

28.10.2014 r. WIZYTA NA KOMENDZIE POLICJI

 

28 października był pracowitym dniem dla szczecińskich stróżów prawa. Oprócz codziennych obowiązków mieli do „ogarnięcia” grupę super ciekawskich i wszędzie potrafiących schować się gości. We wtorek Komendę Policji Szczecin - Pogodno odwiedziły bowiem trzy grupy VI, VII i VIII - najstarszych dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjanta.

Najpierw starszaki obejrzały pojazdy służbowe, które wzbudziły szczególne ich zainteresowanie. Każdy miał możliwość wsiąść do furgonu policyjnego oraz posłuchać różnych sygnałów dźwiękowych. Potem dzieci  spotkały się z funkcjonariuszami w służbowych pomieszczeniach mieszczących się w budynku Komendy. Policjanci opowiedzieli na czym polega ich praca i pokazali dociekliwym zwiedzającym elementy umundurowania. Gdy niektórzy chętnie je przymierzali inni sprawdzali działanie kajdanek oraz cieszyli się z okazji wzięcia do rąk  dżetów policyjnych: lizaka i tonfy.

Przedszkolakom przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.
Na koniec Funkcjonariusze zaprosili małych gości na kolejną wizytę. Mamy nadzieję, ze wiosną odkryją przed nami więcej tajemnic.

 

...