Wizyta w muzeum techniki i komunikacji – zajezdnia sztuki w szczecinie

Wizyta w muzeum techniki i komunikacji – zajezdnia sztuki w szczecinie

Kraina Tuwima |
10/
10
/2014

2.10.2014 r. WIZYTA W MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI
– ZAJEZDNIA SZTUKI W SZCZECINIE

Dnia  2 października  przedszkolaki z grupy VI „Dyzie” odwiedziły Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie – najmłodsze muzeum w Szczecinie. Jest to zarazem jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym. Zostało ono utworzone 1 stycznia 2006 r. i mieści się na Niebuszewie, we wpisanej do rejestru zabytków zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej.  W muzeum prezentowana jest między innymi historia szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej i autobusowej.

Dyzie z  dużym zainteresowaniem dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej – „Czym podróżujemy? Wynalazki w dziedzinie transportu”, podczas której wykazały się bogatą wiedzą rozwiązując różne zadania: łamigłówki, zagadki, labirynty i rebusy. Celem  głównym  lekcji było zapoznanie dzieci ze środkami transportu lądowego, wodnego i powietrznego oraz ukazanie jak na przestrzeni wieków one powstawały i zmieniały się. Prowadząca zajęcia Pani Ida przygotowała dla przedszkolaków  ciekawe zagadki multimedialne  oraz pamiątkowe gadżety.

Po skończonej lekcji był czas na zwiedzanie muzeum.  Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się pojazdom z poprzedniego wieku. Szczególne zainteresowanie wzbudził bolid -pierwszy pojazd na którym jeździł  mały Kubica. Poznały też „ogórka” autobus naszych babć i dziadków, stare tramwaje i „maluchy” w wersji terenowej i na gąsienicach. Ciekawość wzbudziły też modele motorów podwieszone nad głowami zwiedzających. Atrakcją dla wszystkich dzieci była możliwość dotknięcia niektórych eksponatów i wejścia do środka jak np. do powojennego tramwaju lub posłuchanie odgłosów silnika syrenki.

Wycieczka była bardzo interesująca. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego muzeum. To prawdziwa zabawa i podróż w czasie.

 

...