Wizyta wielorybów w kinie

Wizyta wielorybów w kinie

Kraina Tuwima |
14/
11
/2014

14.11.2014 r. WIZYTA  WIELORYBÓW W KINIE

 

Dnia 14 listopada w szczecińskim Multikinie gościły przedszkolaki z  grupy „Wielorybki”. Pięciolatki mogły zobaczyć na dużym ekranie  wystawną ekranizację klasycznej i niezmiennie popularnej bajki Carlo Collodiego „Pinokio”. To pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód.

Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy Dżepetto wiele kłopotów wychowawczych. W końcu ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Tym razem wędrówce, sławnemu kłamczuszkowi, towarzyszy nie tylko przyjacielski świerszcz Coco, ale także tajemnicza wróżka i rodzeństwo rozbrykanych łobuziaków.

Film o drewnianym chłopczyku jest opowieścią o przygodach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Dzieci mogły przekonać się, jak długa i trudna jest droga do stania się dobrym człowiekiem i jednocześnie nabrały pewności, że jest to możliwe, jeżeli tylko posłuchamy dobrych rad.

Mimo, że przedszkolaki znały już dobrze literacką historię Pinokia, dynamiczna narracja wciągnęła wszystkich widzów w nową podróż wypełnioną wspaniałymi obrazami i  muzyką.

 

 

...