Zajęcie otwarte w grupie iv

Zajęcie otwarte w grupie iv

Kraina Tuwima |
20/
3
/2014

Zajęcie otwarte  w grupie  IV  - 20.03.2014 r.

 

20 marca w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice bawiąc się ze swoimi dziećmi stali się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego.

„Wesoła Farma” wzbudziła wśród bohaterów spotkania wiele pozytywnych emocji. Podczas zajęć dzieci wykazywały się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Warsztaty dostarczyły im wielu wrażeń i radości a rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech podczas podejmowanych działań edukacyjnych. Z pewnością dorośli uczestnicy zajęć mogli na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i poddać się fascynującej zabawie. Niektórzy z nich wykazali się niezwykłymi umiejętnościami animacyjnymi i teatralnymi opowiadając przedszkolakom (pod wodzą Pani Anny Jabłońskiej) historię: „Na wiejskim podwórku”. Wprawione w ruch pacynki i dobrze znane wszystkim głosy, sprawiły że na niejednej dziecięcej twarzy pojawił się szczery, szeroki uśmiech.

Następnie wszyscy w towarzystwie Pajacyka Hopsalka (w tej roli Pani Anna Szynert) rozwiązywali ciekawe zadania. W niewielkich zespołach wyjaśniali przyrodnicze tajemnice.

Uwieńczeniem zajęć było odśpiewanie farmerskiej ballady, a zwierzęcy dialekt pozwolił na pokonanie bariery między światami dzieci i dorosłych.

 

...