Lekcja przyrodnicza grupy viii i vi w pracowni na głębokim

Lekcja przyrodnicza grupy viii i vi w pracowni na głębokim

Kraina Tuwima |
12/
2
/2015

12, 13.02.2015 r.  LEKCJA PRZYRODNICZA   GRUPY VIII i VI  W PRACOWNI

„NA GŁĘBOKIM”

Dnia 12  przedszkolaki z grupy VIII   i 13 lutego dzieci z   najstarszej grupy razem z Panią Małgosią i Panią Marzenką pojechały nad Jezioro Głębokie aby wziąć udział w zajęciach w  Edukacyjnej Pracowni  na temat „Dokarmiamy zwierzęta zimą”. Dzień, mimo wcześniejszych prognoz okazał się lekko mroźny, bezwietrzny i bez opadów.

Pani Iza Grzala opiekunka Pracowni nauczyła przedszkolaki sposobów prawidłowego dokarmiania zwierząt,  opowiadała jakich karm używać dla poszczególnych gatunków zwierząt. Dzieci dowiedziały się,  że w czasie srogiej zimy, z jaką mamy  do czynienia, dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Grupa starszaków, której  nie przeszkadzał lekki  mróz   wybrała się wspólnie

z paniami do pobliskiego paśnika, gdzie dzieci  rozłożyły przywiezione ze sobą smakołyki… marchewki, jabłuszka, ziemniaki, kapustę, buraki, chleb, ziarna dla ptaszków… Teraz już wiemy, że należy jesienią pozbierać żołędzie, kasztany i zimą możemy nimi nakarmić dziki.  Podczas zajęć w pracowni dzieci  wyciskały w masie solnej  tropy różnych zwierząt, obejrzały również bajkę o zwierzętach żyjących w lesie. Przyrodnicza wyprawa bardzo się wszystkim podobała.

 

...