Pasowanie na kotka w grupie ii

Pasowanie na kotka w grupie ii

Kraina Tuwima |
5/
11
/2015

5.11.2015 r.    PASOWANIE NA KOTKA W GRUPIE I

 

Dzieci 3 letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na  Przedszkolaka, które odbyło się 13 listopada w grupie I. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem w początkowym okresie bardzo przeżywają rozstanie z rodzicami.

Zgromadzeni na uroczystości Rodzice mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Wychowawczyni: Pani Justyna Szwedo przygotowała scenariusz uroczystości, w której zaprezentowały się wszystkie dzieci z grupy I „Kotki”. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą Pani Dyrektor Leny Krzykawskiej i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane trzylatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.

Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem. Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę...” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola.

 

...