Warsztaty baw się i buduj - gr. Viii wielorybki

Warsztaty baw się i buduj - gr. Viii wielorybki

Kraina Tuwima |
3/
3
/2015

 03.03.2015 r. UDZIAŁ GRUPY VIII  W WARSZTATACH „BAW SIĘ I BUDUJ”

 

Dnia 3-go marca „Wielorybki” wybrały się na zajęcia kreatywne do „Baw się i buduj”. Teoretycznie to nic nowego – teraz co drugie zajęcia dla dzieci mają w nazwie „kreatywność”… To nie jest jednak miejsce takie, jakich wiele.

Przypomnijmy sobie swoje dzieciństwo, kiedy bawiliśmy się klockami. Pewnie nie mogliśmy mieć wszystkich wymarzonych zestawów. Może budując budowle zostawialiśmy je na półce, a może burzyliśmy i tworzyliśmy coś od nowa?

Tak czy siak, przekraczając próg klubu „Baw się i buduj”, mogliśmy ponownie lub pierwszy raz ożywić swoje dziecięce marzenia. To dlatego, że w klubie znaleźliśmy ponad 30 tysięcy klocków, z których mieliśmy okazję skorzystać!

Nauka przez zabawę to idea, która od początku towarzyszy centrum kreatywności „Baw się i Buduj”. Powstało ono z myślą o najmłodszych i oferuje im bogaty wachlarz zajęć pozwalających efektywnie wykorzystać czas wolny. Przedszkolaki do swojej dyspozycji dostały całą masę przeróżnych klocków. Mogły dać upust swojej wyobraźni, planując, budując, burząc, sprawdzając i mierząc. Dzięki dziecięcej wyobraźni powstało skrzyżowanie, a na nim pojawiło się mnóstwo pojazdów, w tym uprzywilejowanych i sygnalizacje świetlne. Mimo ograniczenia, które stanowił czas, przedszkolaki odkryły możliwość rozwijania swoich kompetencji w zakresie: technologii, inżynierii, matematyki, kreatywności i pracy w grupie. 

 

...