Ogólnopolski konkurs przedszkole talentów

Ogólnopolski konkurs przedszkole talentów

Kraina Tuwima |
21/
3
/2016

21.03.2016  OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDSZKOLE TALENTÓW

 

Nasze przedszkole od 21 września 2015 r. do 21 marca 2016 r. wzięło udział w III edycji konkursu Przedszkole Talentów. Celem konkursu było rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów.

Zadania konkursu „Przedszkole talentów”:

  1. Przeprowadzenie dnia talentu w przedszkolu, podczas którego dzieci będą mogły zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne…
  2. Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”- zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci.
  3. Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem „Brzechwa i Tuwim dzieciom”.
  4. Zorganizowanie wycieczki po okolicy pn.: „Poznaję swoje otoczenie”, która ma na celu wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach. 
  5. Kształtowanie odporności emocjonalnej dziecka, ze wskazaniem sytuacji przyczynowo-skutkowej (np.: „kto pierwszy na mecie” – gra planszowa lub zajęcia ruchowe z wyścigami par; wysłuchanie słuchowiska, a następnie wskazanie kolejności zdarzeń na podstawie pytań opiekuna).
  6. Poznaję kształty i figury geometryczne” – zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur ze wskazaniem wielkości przedmiotu.
  7. Zainicjowanie zabawy „Mój mały sklep” mającej na celu przybliżenie wiedzy związanej z objętością i wagą danego przedmiotu/artykułu oraz ilością danych przedmiotów jednego rodzaju na półce, jak i klasyfikacją (rodzaj, barwa, wielkość, kształt, ciężar, warzywa i owoce, słodycze…).
  8. Dziecko w uporządkowanym świecie – dostrzeganie powtarzalności następujących po sobie: pór roku i dni, dat w kalendarzu…
  9. Przeprowadzenie zajęć w formie teatrzyku z wykorzystaniem zabawek przedszkolnych lub samodzielnie wykonanych pacynek nt. kontaktów z nieznajomymi. W starszej grupie można wprowadzić elementy dramy. Przedstawione sytuacje mają na celu zachowanie daleko idącej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, którzy proponują poczęstunek, chcą poznać nasz adres, odprowadzić, coś ciekawego pokazać, wybranie odpowiednich postaw w danej sytuacji.
  10. Udziału koordynatora w kursie „Przedszkole talentów”, który w okresie od 21 września do 21 grudnia 2015 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Nasze przedszkole wykonało zadania z powyższych punktów. Komisja na podstawie  sprawozdania w którym został opisany każdy punkt wraz ze scenariuszem i zdjęciami przyznała Nam  tytuł Przedszkola Talentów  i dyplom honorowy ze Studium Prawa Europejskiego.

 

 

 

 

...