Pasowanie na przedszkolaka – średniaka w grupie vi

Pasowanie na przedszkolaka – średniaka w grupie vi

Kraina Tuwima |
25/
10
/2016

25.10.2016 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – ŚREDNIAKA W GRUPIE VI

Kiedy rodzice dzieci z VI grupy otrzymali przepięknie wykonane jesienne liście z napisem:

...Zapraszamy na radosne, jesienne spotkanie, uroczyste będzie na „Dyzie” pasowanie... już wiedzieli, że czeka ich niesamowite przedstawienie w wykonaniu ich pociech. I tak się stało…

25 października przedszkolaki przywitały zaproszonych gości niezwykłym koncertem – grały na marakasach, trójkątach, kastanietach, janczarach i pudełkach akustycznych w rytm wskazywany przez dyrygenta. „Deszczowa piosenka” rozpoczęła jesienne śpiewy oraz tańce. Oprócz rewelacyjnych głosów przedszkolaków, rodzice mogli podziwiać znakomite wykonanie wielu skomplikowanych układów tanecznych. Począwszy od piosenki o smutnym muchomorku, aż do energicznych, dyskotekowych rytmów. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały również podarunek dla Pani Jesieni. Tuż obok koszyka pełnego skarbów, można było ujrzeć wesołe zwierzątka leśne, które odważnie recytowały wierszyki.

Kulminacyjnym punktem przedstawienia było przybycie Pani Dyrektor oraz pasowanie wszystkich przedszkolaków na Dyzie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz odznaki, które z ogromnym uśmiechem mogły pokazać dumnym rodzicom.

Ten dzień na pewno długo pozostanie wszystkim w pamięci.

...