Projekcja filmu pt.: sekrety morza

Projekcja filmu pt.: sekrety morza

Kraina Tuwima |
14/
10
/2016

14.10.2016 r. PROJEKCJA FILMU PT.: „SEKRETY MORZA”

Pamiętacie te opowieści z dziecięcych baśni o podróżach, z których wraca się odmienionym? „Sekrety morza” to jedna z takich podróży. 14 października dzieci z grup IV-IX obejrzały nominowany do Oscara film Tooma Moore, który przeniósł przedszkolaków w niezwykły świat magii. Dziesięcioletni Ben i sześcioletnia Sirsza, bohaterzy czarującej, irlandzkiej baśni dostarczyli małym widzom wielu wzruszeń. To wyjątkowa powieść o podróży, która pomogła rodzeństwu odkryć łączącą ich więź i siłę, tkwiącą w rodzinie.

Film w zachwycający sposób zaciera granice pomiędzy rzeczywistością i bajką. Atutem tej produkcji jest także polski dubbing, do którego została rewelacyjnie dobrana obsada. Ścieżka muzyczna jest równie magiczna jak cała opowieść, czy oprawa wizualna.

 Film „Sekrety morza” został zrealizowany głównie z myślą o małych widzach. Jego umiarkowane tempo to antidotum, na gorączkową akcję typową dla większości współczesnych animacji. Ta historia aktualna będzie zawsze. Tu nie są potrzebne niezwykłe efekty specjalne, aby zachwycić odbiorcę. „Sekrety morza” przekazują nieśmiertelne, uniwersalne wartości, które nigdy nie powinny tracić na ważności.

...