Rodzice czytają bajki

Rodzice czytają bajki

Kraina Tuwima |
25/
5
/2016

25.05.2016 r. RODZICE CZYTAJĄ BAJKI

 

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery, chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

Dlatego w dniach 23-25 maja, przedszkolaki z grupy III „Słowiki” wspólnie z Rodzicami wzięły udział w akcji: "Mamo, Tato poczytaj mi bajeczkę", która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. 

Akcję zainaugurowała Mama Felka, która jako pierwsza zgłosiła się na ochotnika do czytania. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek o przygodach Bolka i Lolka oraz Pana Kuleczki. Spora dawka humoru bawiła wszystkich słuchaczy. W kolejnych dniach swe możliwości narratorskie zaprezentowała Mama Arturka, która zaangażowała dzieci we wspólne odczytanie niezapomnianej „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Przedszkolaki  z przygotowanych wagoników zbudowały pociąg, który przewoził znane z wiersza towary. Dużo radości wzbudził Tata Tymka, który przygotował dla dzieci opowieści Rybki Mini Mini. Ciekawie zaprezentowane bajki z morałem uczyły dzieci dbania o bezpieczeństwo oraz tolerancji. Mama Poli zaciekawiła przedszkolaki opowiadaniami Renaty Piątkowskiej: „Lokator” oraz „Portret Taty”. Wysłuchanie przygód kilkuletniego Tomka sprawiło dzieciom i dorosłym wiele przyjemności.

Czekamy z niecierpliwością na kolejnych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!

...