Wielorybki z wizytą u piekarzy

Wielorybki z wizytą u piekarzy

Kraina Tuwima |
3/
11
/2016

3.11.2016 r. WIELORYBKI Z WIZYTĄ „U PIEKARZY”

W dniu 3 listopada dzieci 5-letnie z grupy VIII, udały się na warsztaty do piekarni. Na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.

Wielorybki dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. A ponadto miały niepowtarzalną okazję samodzielnie zrobić swój wypiek.

Po zakończonej pracy z chlebem, przedszkolaki poza poznaniem zawodu piekarza dowiedziały się co nie co o zawodzie cukiernika. Poznały różnicę jaka istnieje pomiędzy piekarzem a cukiernikiem. Oczywiście nie obeszło się bez zabawy w cukiernika, czyli ozdabiania malutkich ciasteczek, które najpierw były wypełniane przez dzieci marmoladą, a następnie dekorowane według własnych pomysłów.

Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi i jeszcze ciepłymi bochenkami chleba. Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

 

...