Bal postaci bajkowych w grupie x i xi

Bal postaci bajkowych w grupie x i xi

Kraina Tuwima |
2/
11
/2017

03.11.2017 r. BAL POSTACI  BAJKOWYCH W GRUPIE X i XI.

            Na dzień 5 listopada w kalendarzu przypada Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji grupa X „Cudaczki” i grupa XI „Rzepki” urządziła dnia 3 listopada Bal Postaci Bajkowych. Tego dnia do sal przedszkolnych nie zawitały dzieci, które na co dzień uczęszczają do naszej placówki. „Cudaczki” i „Rzepki” musiały tego dnia zrobić sobie wolne, ponieważ na bal przybyły wszelkiego rodzaju postaci ze znanych bajek dla dzieci. Cała gromada Spidermanów, księżniczki Elsy, kilku piratów, wróżki, królewny z różnych królestw, główna obsada z bajki Toy Story (Buzz Astral i kowboj Chudy), całe załogi strażackie, Bob Budowniczy, Myszka Minnie, Świnka Pepa, rycerz, Pszczółka Maja, a nawet Rainbow Dash z kucyków Pony. Było tak dużo bajkowych bohaterów, że aż nie sposób było ich spamiętać.

Wszystkie postaci spotkały się na jednej sali i wspólnie świętowały swój dzień. Zabawom i konkursom nie było końca. Zaczynając od rozpoznawania siebie na fotografiach z bajek, a na odgadywaniu nazw swoich filmów animowanych tylko po piosenkach czołówkowych skończywszy.

Najważniejsza jednak była zabawa taneczna, podczas której nie było mowy o zwracaniu uwagi na to, kto z jakiej bajki pochodzi. Wszyscy bawili się razem. A widok tańczącego ze sobą Boba Budowniczego, Minionka, księżniczki Elsy, Zig Zaga McQueena i Pszczółki Mai na długo zostanie w pamięci wszystkich przybyłych.

...