Dyzie na wystawie ciuchcia na fali

Dyzie na wystawie ciuchcia na fali

Kraina Tuwima |
28/
2
/2017

28.02.2017 r. DYZIE NA WYSTAWIE „CIUCHCIA NA FALI”

W dniu 28 lutego Dyzie wybrały się na wystawę makiet kolejowych i miniatur latarni morskich: „Ciuchcia na fali”. Już sama wyprawa do miejsca miniatur i kolejek była ogromną atrakcją. Długa podróż tramwajem i autobusem zachwyciła wszystkich przedszkolaków.

Okazało się, że Ciuchcia Na Fali to miejsce idealne dla dzieci i dorosłych. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dyziom najbardziej podobała się wielka makietka trakcji kolejowej i ciuchcie znane z bajki „Tomek i przyjaciele”, parowozy, pociągi towarowe, lokomotywy i inne szynowe pojazdy. Wszystko to uzupełnione krajobrazem zawierającym stacje, zajezdnie i inne budynki wkomponowane w roślinność. Przedszkolaki mogły zobaczyć pociągi sunące po torach, mijające zabudowania i zwiedzających. Miały również wspaniałą okazję do wykazania się umiejętnościami konstruowania oraz wyobraźnią. Przedszkolaki podczas zabawy na placu pełnym torów, pociągów z wagonami, domków itp. budowały miniaturowe miasta, które gotowe służyły niezapomnianej zabawie.

Największą jednak przyjemność sprawiła czterolatkom przejażdżka sławną, bajkową ciuchcią TOMEK. Sunąca po torach maszyna sprawiła wszystkim ogromną radość.

Zadowolone i pełne wrażeń dzieci z grupy VI powróciły do przedszkola i oddając się wspomnieniom, kolorowały obrazki z przygodami Tomka i jego przyjaciół.

 

...