Dziecięce studio teatralne

Dziecięce studio teatralne

Kraina Tuwima |
13/
3
/2017

13.03.2017 r. DZIECIĘCE STUDIO TEATRALNE

           W dniu 13 marca  po raz kolejny wszystkie grupy przedszkolne miały okazję oglądać przedstawienie w wykonaniu Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Teatr ten wystawia autorskie przedstawienia dla dzieci przepełnione wartościami wychowawczymi. Tym razem
w spektaklu udział wzięły również nasze najstarsze przedszkolaki. Dzieci z grupy  IX „Wietrzyki” ubarwiły całe przedstawienie wcielając się w role: małpek, ptaków oraz małych smoków. Mimo krótkiego czasu na przygotowania Starszaki świetnie poradziły sobie z nowym wyzwaniem.

Historia dzisiejszego spektaklu opowiadała o lotniku, który przez awarię swojego samolotu musiał  wylądować na małej, dzikiej wyspie. Żołnierz sił powietrznych na miejscu spotkał smoka o imieniu Dyzio, który poszukiwał swoich dzieci. Wspólnie rozpoczęli poszukiwania. Opowieść podkreślała siłę wzajemnej pomocy, przyjaźni oraz współpracy. Dziękujemy aktorom za zabranie nas w podróż, podczas której dzieci mogły się dowiedzieć jak należy postępować w życiu i dlaczego warto być dobrym i uczciwym. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały inscenizację oraz podziwiały grę aktorów. Razem z artystami wykonywały pląsy, tańce, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły we wszystkich zabawach ruchowych. Dużą atrakcją podczas przedstawienia był dymiący wulkan oraz kolorowa, realistyczna  dekoracja i profesjonalne stroje aktorów.

          

...