Marzec 2018 Wielorybki poznają zawody swoich rodziców

Marzec 2018 Wielorybki poznają zawody swoich rodziców

Elżbieta Kowalska |
29/
3
/2018

MARZEC 2018 „WIELORYBKI” POZNAJĄ ZAWODY SWOICH RODZICÓW

W marcu w grupie „Wielorybków”, odbył się cykl spotkań mających na celu przybliżenie zawodów oraz zainteresowań rodziców dzieci. Odwiedziło nas kilkoro rodziców, którzy chętnie opowiadali o tym, czym się zajmują. Pierwszym gościem była pani Żukrowska - przedstawiłanam pracę prokuratora, powiedziała czym jest toga oraz jakie informacje znajdziemy w kodeksie karnym. Spotkaliśmy się również z mamą Kai, która jest menadżerem w jednej ze Szczecińskich restauracji. Kolejny gość, mama Melanii, opowiedziała nam o pracy lekarza oraz rozdała dzieciom pamiątkowe strzykawki, maseczki oraz czepki ochronne – „Wielorybki” miały okazję poczuć się jak prawdziwi lekarze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały również mamy Nathana, która jest inżynierem budownictwa.

Ostatnim gościem była mama Hani, która opowiedziała o pracy nauczyciela wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa - dzieci miały okazję zobaczyć jak przebiega resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie.

Wielorybki chętnie słuchały, zadawały pytania, oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniach - był to dla nich (jak i dla rodziców) cenny i mile spędzony czas.

...