Wycieczka do Ekoportu - grupa VI i VII

Wycieczka do Ekoportu - grupa VI i VII

Elżbieta Kowalska |
17/
6
/2018

18.06.2018r. WYCIECZKA DO EKOPORTU – GRUPA VI i VII

Dnia 18 czerwca 2018r.  sześciolatki z grupy VI i VII uczestniczyły w wycieczce, w ramach projektu „Spotkania edukacyjne na Ekoporcie”, który został zrealizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. Przedszkolaki wraz z opiekunami pojechały do EKOPORTU, który znajduje się przy ulicy Leszczynowej w Szczecinie.

Po przyjeździe do Ekoportu dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, aby móc bezpiecznie zwiedzić to miejsce.Na zajęciach dowiedziały się wielu rzeczy o segregowaniu odpadów.Z ciekawością podążały za panią przewodnik poznając kolejne punkty zbiórki odpadów, takich jak np. odpady niebezpieczne, szkodliwe (środki chemiczne, leki, baterie, żarówki energooszczędne), stary sprzęt AGD, odpady remontowo-rozbiórkowe i wiele innych.

W Ekoporcie przedszkolaki miały możliwość wyrzucić puste butelki do specjalnego kontenera, po uprzednim odkręceniu zakrętki i zgnieceniu butelki oraz odpady tekturowe.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach z art-recyklingu, który polega na przetwarzaniu przedmiotów zbędnych w użyteczne. Własnoręcznie wykonały prezent dla taty z okazji zbliżającego się „Dnia Ojca” używając do tego celu rolki po papierze toaletowym i elementów dekoracyjnych. Jeszcze po przyjeździe do przedszkola, „Dyzie” i „Tralalinki” tworzyły przeróżne przedmioty z dostępnych im materiałów recyklingowych. To była bardzo kształcąca wycieczka, która przyniosła przedszkolakom wiele radości.

...