Wyjście Cudaczków do Kluboksięgarni Fika

Wyjście Cudaczków do Kluboksięgarni Fika

Elżbieta Kowalska |
24/
5
/2018

25.05.2018r. WYJŚCIE „CUDACZKÓW” DO KLUBOKSIĘGARNI FIKA

            25 maja, niestety po raz ostatni w tym roku szkolnym, wybraliśmy się z wizytą do Kluboksięgarni FiKa. Pani Małgosia Narożna czekała już na nas z całkiem nowymi, jeszcze „gorącymi”, pozycjami z list literatury dziecięcej.

            Zaczęliśmy od nowych przygód „Pana Kuleczki” i jego zwierzaków. Następnie przeszliśmy do książek zagranicznych autorów. Jedna opowiadała historię o żyrafie, która nie umiała tańczyć, a kolejna była o smoku i rycerzu, który nie chciał walczyć. Dzieci jak zawsze słuchały z ogromnym zaciekawieniem.

            Nie zabrakło również wyzwania plastycznego. Tym razem zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do dziś poznanych książek. Wyobraźnia „Cudaczków” oczywiście nie zawiodła.

            Na koniec wszyscy dostali naklejki z Panem Kuleczką, zakupiliśmy nam do sali pięknie ilustrowany kalendarz „Pana Kuleczki”. Oczywiście nowa książka również zasiliła nasz kącik czytelniczy.

            Mimo, że była to nasza ostatnia wizyta w tym roku szkolnym, to umówiłyśmy się z Panią Małgosią, że już we wrześniu „Cudaki” znowu zaczną swoją przygodę z księgarnią FiKa.

 

...