Wyjście do muzeum narodowego grupa viii wielorybki

Wyjście do muzeum narodowego grupa viii wielorybki

Elżbieta Kowalska |
7/
2
/2018

08.02.2018r. WYJŚCIE DO MUZEUM NARODOWEGO  GRUPA VIII „WIELORYBKI”

            W dniu 08.02.2018r. dzieci z grupy VIII „Wielorybki” wzięły udział w lekcji muzealnej pt.: „Spotkanie z Afryką” w Muzeum Narodowym w Szczecinie. 

Gdzie leży Afryka? Jak duży jest to kontynent? Kto tam mieszka? Na te i wiele innych pytań przedszkolaki uzyskały odpowiedź w czasie zwiedzania  prezentowanych w muzeum wystaw afrykańskich. Dzieci dowiedziały się o tradycjach, kulturze, sztuce, rodzinie i życiu codziennym na przykładzie ludów Lobi i Somba zamieszkujących Afrykę Zachodnią. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Podczas prezentacji afrykańskiego stroju, mask czy tradycyjnych potraw, przedszkolaki oprócz oglądania eksponatów, mogły również je dotknąć, przymierzyć czy spróbować jak smakują. Wielorybki dowiedziały się jak mężczyźni w Afryce noszą czapki oraz w jaki sposób kobiety przenoszą wielkie dzbany z wodą. Najciekawszym punktem lekcji muzealnej było zwiedzanie wnętrza afrykańskiego domu. Na koniec spotkania, Pani Dorota przeczytała dzieciom typową afrykańską bajkę oraz wręczyła kolorowanki przedstawiające maski ludów Lobi i Somba.

            Pobyt w Muzeum Narodowym był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.

...