Zabawa andrzejkowa w grupie iii

Zabawa andrzejkowa w grupie iii

Kraina Tuwima |
29/
11
/2017

30.11.2017r. ZABAWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE III

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od dawien dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżenie to zabawa i nie należy traktować tego poważnie …, chociaż nie jest wykluczone, że przepowiednie mogą się spełnić.

Czwartek, 30 listopada był dla przedszkolaków z grupy III („Słoniki”)  dniem czarów, magii i wróżb, dniem pełnym zabawy z Cyganką Samirą. Przygotowane rekwizyty, świece, zaczarowane pudła i złota kula, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający czarom. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zwyczajów andrzejkowych. Następnie rozpoczęła się zabawa w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce, dzieci poznały swoją przyszłość: losowały karteczki z zawodami, kręciły zaczarowaną butelką, losowały zaczarowane kule z przepowiednią oraz wróżyły ze złotej kuli. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na słodki poczęstunek.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

...