Zabawa andrzejkowa w grupie x

Zabawa andrzejkowa w grupie x

Kraina Tuwima |
29/
11
/2017

30.11.2017r. ZABAWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE X

            Imieniny Andrzeja wypadają w kalendarzu na dzień 30.11.2017. Tego dnia wszystkie Cudaczki przyszły w pięknych strojach, aby świętować Andrzejki. Na samym początku dzieci dowiedziały się skąd się wzięło i dlaczego obchodzimy to święto. Usłyszały historię dawnych zabaw i wróżb andrzejkowych. Po zgodnym ustaleniu, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, przenieśliśmy się w dawne czasy i zabraliśmy się za wróżenie.

            Zabawę rozpoczęła wróżba z zaczarowanymi groszami. Każdy uczestnik pomyślał życzenie, po czym musiał trafić groszem do pudełka wypełnionego wodą. Każdy grosz, który znalazł się w wodzie spełnia marzenia. Wszystkim Cudakom wymyślone marzenia na pewno się spełnią, ponieważ nikt nie spudłował.

            Wróżenie kontynuowaliśmy poprzez losowanie przyszłych zawodów (od piosenkarek i aktorek, aż po mechaników, chemików i lekarzy) i przestawianie butów w drodze do „ołtarza”. Na zakończenie dzieci rozwiązywały zagadki związane z andrzejkami. Wszyscy, po przepowiadaniu przyszłości, świetnie bawili się podczas zabawy tanecznej, aby rozładować emocje związane z „patrzeniem w przyszłość”.

...